Pobieranie oprogramowania MSDN AA

Jako student mam darmowy dostęp do oprogramowania z MSDN AA. Moje pytanie, czy to oprogramowanie (np. Windows 7) które jest na liście MSDN AA mogę pobierać z dowolnych źródeł czy tylko poprzez specjalną stronę?

Skoro nie chcesz mieć systemu z “Kinder niespodzianką” w postaci szkodliwego oprogramowania zaszytego w kod programu to radzę mimo wszystko pobierać je z oficjalnej strony.

:slight_smile:

Zdecydowanie pobieraj z legalnego źródła skoro masz taką możliwość. Pełen transfer, możliwe zrobienie pauzy w pobieranie, bezpieczeństwo i pewność - także same korzyści

tylko że dostęp mamy mieć dopiero za około 2 tygodnie a ja chciałbym przez ten czas rozpocząć już pobieranie :smiley:

i nie wiem czy jeśli pobiorę z innego źródła a potem zainstaluje przez podany nam klucz to czy będzie to legalne?

Tylko, że w wersjach które są udostępniane bardzo często jest złośliwy kod typu spyware, malware, itp. Tak jak pisali wcześniej - tam masz bezpieczne (tzn tak bezpieczne jak to możliwe w przypadku Windowsa:P) wersje systemu i innego oprogramowania. Skoro dostaniesz dostęp za dwa tygodnie to nie jest to tragedia, a ściągnięcie później nie zajmuje bardzo dużo czasu - transfer jest bardzo dobry. Nie rozumiem po co ryzykować??

Jest jeszcze inna kwestia. Nie ma pewności, że klucz z MSDN AA będzie pasował do innej wersji.

Skoro plik iso pobrany z innego źródła jest identyczny z tym, który będzie dostępny w MSDNAA to nie widzę powodu, dla którego miałoby być to nielegalne.

Żeby sprawdzić czy pobrany obraz jest identyczny z tym który ma być udostępniany przez MSDNAA, musisz obliczyć jego sumy kontrolne za pomocą np tego programu a następnie porównać je z wpisami na tej stronie klikając na ‘Details’ obok produktu, który Cię interesuje (najprawdopodobniej ‘Windows 7 Professional (x86) - DVD (Polish)’ lub ‘Windows 7 Professional (x64) - DVD (Polish)’) w zależności od posiadanego sprzętu.

Jeśli wartości ISO/CRC oraz SHA1 będą sobie odpowiadać, możesz mieć absolutną powność że posiadany obraz iso jest tym obrazem, który MS udostępnia swoim subskrybentom, czyli również, że nie jest to wersja z “kinder niespodzianką”, o prawidłowości klucza MSDNAA nie wspominam.

Jeżeli masz dobre łącze to całkowicie popieram, pobierając obraz skądinąd wcześniej zaoszczędzisz co najwyżej kilka godzin.