Pobieranie programów, muzyki itp

Witam, czy pobieranie programów, muzyki, filmów itp. bez udostępniania ich jest legalne?

Chodzi mi o to jeżeli ktoś już udostępnił jakiś plik na jakimś hostingu plików( typu: “rapidshare.com”,“megaupload.com”)

a ja sobie go po prostu pobieram.

Witam

Do poczytania na naszym vortalu.

Pozdrawiam

To co się udostępnia nie może łamać praw autorskich np. przy muzyce i filmach co do programów to ich legalność oznacza licencja więc logicznie trzeba pobierać jak ktoś udostępnia wiadomo że np.windows z kluczem czy inny płatny program z kluczem który normalnie trzeba by kupić jest pirackim produktem :slight_smile: więc i osoba która pobiera takie coś w razie w padki udostępniającego bedzie odpowiadać przed prawem jako pirat :slight_smile:

Zrozumiałem, ale nie do końca, czyli jeżeli pobieram jakiś udostępniony przez kogoś program warty np.3 tysiace Zł. i ten program nieposiada żadnego klucza do wpisania, to jest to legalne?

Warte tyle programy ZAWSZE mają klucz produktu. Pirackie fora dają linki do wersji z crackiem bądź wersji przerobionej aby tego klucza nie trzeba by było wpisywać.

A jeżeli pobierał bym muzykę z serwisu wrzuta.pl, lub filmy z youtube.com to popełniam przestępstwo?

Jest wiele kwestii takiego postępowania. Z jednej strony pobierasz przecież film przy jego oglądaniu. Z tym że zapisuje się on w temp. Natomiast przechowywanie go po obejrzeniu czy też rozpowszechnianie go poza serwisem na którym wrzucił go autor bez jego zgody jest raczej sprzeczne z prawami autorskimi.

Rozumiem :smiley:

Dzięki za radę.