Pobieranie steam (wiem, temat stary jak świat)

Witam, kiedy rozpoczynam pobieranie xplane 11 na początku jest jeszcze w miarę ok bo pobiera z prędkością 10 MB/s (chociaż zazwyczaj było 20). Ale dosłownie po minucie prędkość zaczyna spadać do 3 MB/s. Wydaje mi się że w ogóle te problemy ewoluują bo wcześniej było tak że pobierało z tą prędkością przez 10 sekund a później na kolejne 30 sekund nic nie pobierało. A teraz wygląda to tak że po minucie od rozpoczęcia pobierania po prostu wszystko spada powoli do zera, zarówno użycie sieci jak i dysku. Po kilku minutach coś tam przez 2 sekundy się pobiera z prędkością 1 MB/s a może nawet i mniej. A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że jak próbuję zatrzymać pobieranie przyciskiem to użycie dysku zaczyna skakać góra dół i pobieranie się nie zatrzymuje tylko cały czas pisze „zatrzymywanie pobierania”. Pobieram tę grę już dzisiaj drugi raz bo jak pobrałem za pierwszym razem to nie wiem co się odwaliło bo pisało brak plików gry czy coś i próbowałem coś z tym zrobić ale nic nie działało a ponieważ pierwsze pobranie poszło bez problemów bo prędkość była prawie cały czas 20MB/s i całość trwała z godzinę to postanowiłem pobrać to jeszcze raz. No i teraz żałuję bo ledwo 5 GB pobrałem z 55 GB a męczę się już chyba szóstą godzinę. Oczywiście od razu mówię że próbowałem podstawowe rzeczy typu zmiana serwera, restarty różne, wyczyszczenie pamięci podręcznej pobierania itd. Sory że tak długo. Z góry dzięki za pomoc.

Wygląda dziwnie. Niestety nie mam konkretnego rozwiązania. Metodą prób i błędów zacząłbym od anulowania pobierana, potem przeszedł do folderu gry i usunął wszystkie pliki jeżeli jakieś tam są. Być może pierwsze pobieranie zostawiło jakieś uszkodzone pliki i klient Steam ma problemy How to Find Your Steam Games Folder | Save Location

Druga rzecz, wyczyszczenie pamięci podręcznej pobierania Slow Download Speed on Steam: 5 Ways to Permanently Fix This > 1. Clear the download cache

Odinstalowałem grę po tym pierwszym zainstalowaniu i w plikach nie było po tej grze śladu. Odinstalowywałem ją w ogóle dużo razy i zaczynałem pobieranie od nowa ale nic nie pomagało.
Jeżeli zaś chodzi o wyczyszczenie pamięci pobierania to również zrobiłem to dużo razy. Zazwyczaj po wyczyszczeniu tego coś zaczynało się pobierać z jakąś prędkością 5 MB/s ale szybko wracało do „normy”

Problem z dyskiem zapisu plików?
A może …
Usługi internetowe?

Jeżeli chodzi o Internet to mam światłowód i wszystko działa tak jak należy
Dysk właśnie podejrzewałem tym bardziej że to zewnętrzny hdd ale sprawdziłem go i z nim też chyba wszystko w porządku

W tym momencie wygląda to tak

Jaki masz region ustawiony w Steam?

PS: Po co nagrywasz grę na dysk zewnętrzny?

Najlepiej daj rzut smart dysku jak wykrywany jest model i info o modelu „kieszeni” USB.

A co pokazuje benchmark tej partycji gdzie pobierasz? Wrzuć cokolowiek (np. HDTune) i zrób test wydajności dysku.

Dzięki za te ostatnie porady ale jakoś udało się to pobrać. Przez PRAWIE GODZINĘ nic się nie pobierało i była sytuacja jak na ostatnim screenie ale nagle zaczęło pobierać ze stałą prędkością 10 MB/s. Później raz pobierało raz nie gdzieś ze średnią prędkością 3-5 MB. I po 2 godzinach jakoś się pobrało. Jedyne tak naprawdę co dzisiaj zrobiłem to odinstalowałem jakiegoś antywirusa, RAV antywirus czy coś, którego musiałem przez przypadek kiedyś pobrać bo nawet o nim nie wiedziałem. Korzystam z avasta i wyłączałem go ale to nic nie dawało. Czy możliwe jest że antywirus mógł wywołać takie problemy? I idąc za radą zaraz zrobię benchmark dysku na HDtune i wrzuce screena

Oto benchmark dysku. Nie do końca się na tym znam więc możecie powiedzieć czy cos jest nie tak.
dysk

Wejdź w zakładkę Health i przeprowadź test :wink:

Testu żadnego nie zrobiłem, od razu pokazuje się to. Health status jest ok

Być może kieszeń USB blokuje odczyt smart. Zostaje sprawdzić nowszym programem niż 12 letni darmowy HD Tune (może znaleziono obejście bez kupowania lepszej obudowy lub podpięciem na SATA).

Góry i doliny z benchmarku to na pewno warto obserwować czy nie zaczną spadać.