Pobieranie strony WWW na program w Visualu dla PDA


(Ace Ventura) #1

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak zrobić, żeby pobrać daną stronę na urządzenie przenośne w Visual Studio 2008. Powiedzmy po wciśnięciu odpowiedniego przycisku pojawia się strona dobreprogramy.pl na ekranie PDA. Wszystko musi działać na Windows Mobile. Pozdro


(Xeon Bloomfield) #2

Jeżeli nie można zrobić prostej przeglądarki bazującej na tej wbudowanej w system to nie będzie to takie łatwe.

Musiałbyś stworzyć formę z przeglądarką która wyświetli bezpośrednio (z internetu) stronę lub otworzy ją z pliku do którego została ona wcześniej pobrana.

Gdyby można było ściągnąć to od razu jako stronę spakowaną w jeden plik MHT i wyświetlić byłoby to proste, lecz takie pliki można generować otwierając w przeglądarce stronę z pliku HTML - która ładuje wtedy zewnętrzne grafiki, elementy, i tym podobne - , więc nie jest to takie łatwe...

Najłatwiejsze byłoby gdybyś stworzył prostą przeglądarkę zrobioną "na wymiar". W internecie znajdziesz pełno takich przykładowych aplikacji.

Przykładowa prosta przeglądarka w Visual'u (na dużego brata, sądzę że sobie poradzisz z port'owaniem na Windows Mobile):

http://www.dreamincode.net/forums/topic/94968-create-a-simple-web-browser/


(somekind) #3

Wystarczy użyć kontrolki WebBrowser: http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... 80%29.aspx


(Ace Ventura) #4

Dzięki trochę to pokręcone bo nie wiem co gdzie wpisać ;p

Aha i jeszcze jedno pytanko jak zrobić żeby w emulatorze PDA mieć internet? Bo jak wstawiłem tą kontrolkę i w URL wpisałem http://www.google.pl/ to nie wczyta się bo nie ma internetu :frowning: chyba że trzeba wykorzystać jakiś inny emulator.