Pobieranie sygnatur wirusów

Witam.Piszę ponieważ nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie zadane w dziale"PROBLEMY".A zatem:Czy można z jakieiś strony ściągnąć aktualizacje do mks 2007??Bo ja mimo że zainstalowałem wersje z vortalu(na którym nie ma wzmianki o braku możliwości aktualizacji)nie mogę zaktualizować mksa.Pytam bo mój komputer już jest taki zamulony i muszę go przeskanować antyvirem z aktualnymi bazami(a nie 20.11.06)

Z góry thx

Wrzuć zestaw logów - HijackThis + Silent Runners

LOG z HijackThis.Zaraz sciągne Silent Runners :slight_smile:

Złączono Posta : 06.12.2006 (Sro) 18:14

jak ściągam Silent Runners to sciąga sie plik .vbs którego nie moge ottworzyc

rlk120

Silent Runners jest skryptem vbs - jeżeli nie możesz go odpalić, to pewnie masz deaktywowaną usługę Scripting Host…

Pozdrawiam

Agaton a jak aktywować tą usługe??

rlk120

Ja deaktywuję, a gdy zachodzi potrzeba - chociażby przy odpalaniu Silenta, aktywuję za pomocą xp-AntiSpy - przypadkiem nie korzystasz ?

Pozdrawiam

W tym programi pokazuje mi że usługa jest aktywna… .A co z logiem??Kazano mi wkleić ale nie udzielono odpowiedzi.A no i jeszcze prosze o odp na pytanie

Czy można z jakieiś strony ściągnąć aktualizacje do mks 2007?

rlk120

Linki pomocne w odblokowaniu usługi tu i tu

Osobiście korzystam z Mks_Vir ale on-line, a ten aktualizuje się na bieżąco - na ich stronie nie ma plików z aktualizacją bazy ?..Co do logów - czekaj, zapewne pomoc nadejdzie…

Pozdrawiam

Start -> uruchom -> services.msc -> zatrzymaj i wyłącz usługe Microsoft authenticate service

Otwórz hijackthis -> open misc tools section -> delete a NT service -> wpisz MsaSvc i ok

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery na czerwono ręcznie z dysku):

Po zabiegach nowy log z Hijacka + log z Silent Runners

To jest log z Hijacka.Silent Runners nie chce mi sie załączyć,a mks(nieaktualny)wykrywa mi jakieś dialery.Ja je usuwam a one same sie odradzją !!

Start => uruchom => cmd => wpisz:

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WINDOWS\system32\msasvc.exe

Klikasz X czerwony i restart kompa.

Usuń wpis.

Co do Silenta: Zobacz TUTAJ oraz Wyłączenie/włączenie WSH

Masz dwa programy AV - Kaspersky Internet Security oraz MKS_vir. Proponuję jednego odinstalować.

Witam dzieki za wszystko ale ja chciałem się dowiedzieć tylko jednej rzeczy której mimo wszystko sie nie dowiedziałem.Czy można z jakieiś strony ściągnąć aktualizacje do mks 2007?A co do killboxa to wyskakuje mi taki błąd

dd1b1975a239a257m.jpg

Zajrzyj może tutaj:

:arrow: http://www.mks.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1515

Czy w killboxie na pewno zaznaczyłeś opcję Delete on reboot? Poza tym sprawdź czy plik w ogóle znajduje się na dysku, tylko włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów bo może być ukryty.