Pobieranie tytułu z radia winamp

Witam

Poszukuję jakiejś aplikacji albo programu dzięki któremu będę znał tytuły piosenek które aktualnie lecą w w radiu winamp.

Chodzi mi o to że jak leci fajna piosenka to chciał bym mieć ja w swoich zasobach ale do tego potrzebuje znać jej tytuł…

Jeżeli ktoś wie jak rozwiązać mój problem to proszę o jego ujawnieniu…

Pozdrawiam

Niestety z tego co wiem nie ma takich programów powód jest jeden. Jeśli radio internetowe, a w nim prezenter udostępnia swoją muzykę przy pomocy winampa to do serwer ShoutCast-owego nie są wysyłane informacje odnoście utworów. Natomiast jeśli prezenter korzysta z choćby SAM. To gdy słuchasz utworów w większości odtwarzaczy stacji radiowych jest podany tytuł utworu. Standardowo komercyjne programy do audycji lepszymi (nawiasem może ktoś zna darmowy odpowiednik SAM programu do audycji radiowych).

aha to czemu istnieje cos takiego jak track id

TrackID czy ShazamID jak na razie dostępna jedynie na telefony komórkowe. Ciekawi mnie ta innowacja w świecie muzyki, jednak nie jest to złotym środkiem. Znając życie polscy wykonawcy będą dyskryminowani albo liczba utworów będzie niewielka. Zastanawia mnie fakt czy czasem w systemie TrackID czy ShazamID. (zgubiłem wątek) W bazie muszą być orginalne utwory, żadne piracone z sieci. To tylko jeden problem drugi bardziej ciekawszy, ilu tak naprawdę wykonawców jest na świecie i ile oni wkładają do kultury swoich utworów. Ciekawe ile czasu zajmie programistom stworzenie dobrej bazy pod te aplikacje. Znając życie do bazy są dodawane tylko nowe utwory czyli utwory które mają kilka lat mogą się nie załapać. Kolejny ciekawy aspekt jak rozwiązać problem remixów i podobnych zabiegów. Jeśli system nawet rozpozna wykonawce i tytuł to rozpozna orginalnego utworu, nie natomiast tego czego my słuchamy. Kolejny problem nie jestem pewien jak dużo danych jest przesyłanych przy weryfikacji utworku. Jeśli chodzi o trackID i shazamID to jest wysyłany sample o długości około 10s. (jakoś stacji radiowej przeciętna 44kbps, czyli 440kb czyli 55kB. Dla użytkownika internetu stałego żaden problem dla użytkownika sieci komórkowej różnie jeśli nie posiada pakietu (np 20MB za 10 PLN) to zostaną mu najprawdopodobniej naliczone dwa pakiety po 50 kB. Nie znam obecnie dobrej aplikacji na Windows lub *nix. Może się nie znam ale takie jest moje skromne zdanie na temat technologii wyszukiwaniu utworów przy pomocy TrackID albo ShazamID. Jeśli masz inne zdanie masz większą wiedzę uświadom mnie bo jestem też trochę ciekawy tej technologi.