Pobieranie wartości range i dzielenie poprzez wartość Ionic

Witam

W jaki sposób mogę pobierać wartość zaznaczoną w polu range i dzielić poprzez druga ale wpisaną wartość?

 <ion-range min="5000" max="70000" step="100" snaps="true" [(ngModel)]="distance" color="dark">
        <ion-icon range-left small color="dark" name="test"></ion-icon>
        <ion-icon range-right color="dark" name="test"></ion-icon>
      </ion-range>
    </ion-item>

    <ion-item>
      <ion-input type="number" min="0" max="100" placeholder="Dzielenie"></ion-input>
    </ion-item>
  </ion-list>

Jak się do tego zabrać?

Jeśli wynik potrzebujesz wyświetlić użytkownikowi to przy pomocy JavaScriptu. Jeśli nie to możesz to robić już na backendzie.

Potrzebuje wyświetlić użytkownikowi. Jakich funkcji mogę użyć do tego ? Czyli do ion-range i ion-item list muszę przypisać jakieś ID?

Zależnie od potrzeb.

querySelector lub querySelectorAll - zależnie od potrzeb.
Ustawioną wartość pobierasz przy pomocy właściwości value.
Wynik wyświetlasz zależnie od tego jak i w jakim obiekcje DOM chcesz go wyświetlić.

OK. Czyli robię tak do ion-range przypisuje id #range a do ion-item list #list i potem

 var container = document.querySelector("#range", "#list");

function (range, list){
return (Math.round(a/b));
}

Czy źle to rozumiem?

Mniej więcej tak, niestety tylko mniej. Lepiej byłoby gdybyś używał funkcji zgodnie z tym jak działa, uzyskasz w tedy lepsze efekty. Tutaj masz opis i przykłady użycia querySelector: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/Document/querySelector

OK. Ale za pomocą querySelector tylko wskazujemy elementy ale jak potem podzielić i wyświetlić te wartości ?

Co Ty chcesz dzielić? Pobierasz konkretny obiekt dom w twoim przypadku inputa i sprawdzasz jego value.

Chce dzielić wartość range z wartością input

No to dzielisz pobrane value z range przez wartość pobraną z input przy pomocy value. Jeśli input nie jest typu number tylko text to ewentualnie musisz zrobić konwersję do inta i obsłużyć ewentualne błędy podczas wprowadzania wartości przez użytkownika.

Wartości są typu number. A czy możesz mi pomóc jak powinno wyglądać takie pobieranie i dzielenie wartości? Nie wiem jak się do tego zabrać.

mniej więcej tak:

let quotient = document.querySelector(".specyfic .selector #to-range").value / document.querySelector(".other .selector #to-number").value;

Chyba nie po to używa się frameworka opartego na Angularze, żeby ręcznie dobierać się do DOM-a.

Wartość z pierwszego inputa binduje ci się do pola distance w kontrolerze. Musisz w podobny sposób dołożyć model do do drugiego inputa (np. [(ngModel)]=“something”). Potem możesz zwyczajnie zewaluować wyrażenie w HTML-u - {{ distance / something }}

Generalnie, mimo zapewnień twórców, bez chociaż średniej znajomości Angulara z Ionikiem nie zawalczysz.