Pobieranie Windows'a visty

Witam! Czy wie ktoś gdzie mogę pobrać Windows’a Viste? Proszę o link do strony lub podstrony np dla microsoft.pl

A to Vistę można pobierać? To jest system płatny komercyjny, nie udostępniany na stronie producenta.

Obecnie możesz pobrać wersję testową Windows 7

Nie wiem czy można pobrać czy nie, pytam bo płytkę którą dostałem z zakupem lapka zapodziałem i teraz próbuję załatwić sobie ten system.

To co ty chcesz zrobić to zaczyna podchodzić pod piractwo a tu takim nie pomagamy.

Ale pominąwszy to:

Mimo zagubienia przez Ciebie owej płytki z systemem Windows Vista, to jeżeli system był legalny, to powinieneś dysponować swoim kluczem instalacji. Poszukaj wśród znajomych, kolegów kogoś kto dysponuje tym systemem - oczywiście musi być zgodny z twoją wersją, jeżeli to była Vista Home Premium x86 to takiej samej musisz poszukać u kolegów. Instalujesz ten system z płytki pożyczonej od kolegi w momencie kiedy instalator prosi o wpisanie klucza instalacji to wpisujesz swój klucz i wszystko powinno być ok.

PS.

Swojego klucza instalacji szukaj na Certyfikacie Autentyczności

jako tako można pobrać, ale to trzeba być w MSDNAA :))

coś tu czuć PIRATEM

dopóki ma oryginalny cd-key i będzie używał na swoim sprzęcie to nie będzie PIRAT

nie wprowadzaj w błąd- ma każdej płytce z Vistą są jej wszystkie wersje. Instalator Vistyu po wpisaniu klucza sprawdza do jakiej jest on wersji i taką instaluje. Jak niewpiszemy klucza to pokaże się lista wersji visty z której wybieramy tą którą kupiliśmy.

tylko że instalator może nie zaakceptować klucza produktu- dlatego lepiej instalować bez klucza, wybierając z listy edycji tą zakupioną a następnie po instalacji z okna właściwości wybrać aktywuj system, podać klucz i gotowe.

Zgadzam się że pożyczona płyta Windows Vista instalowana w odpowiedniej wersji z kluczem jest legalna. Klucz ma pod spodem lapka, tak więc owe “Piractwo” które mi zarzucacie (nie dosłownie) nie ma pokrycia. Dziękuję cedar, Pablo79 oraz zomo_prl za wyjaśnienie. Zaznaczam również, że miałem już instalowaną viste z pożyczonej płytki na odpowiedniej wersji oraz na wersji Ultimate bez klucza na 120 dni (cmd - komenda) Teraz na Windows7. Pytanie zadałem dlatego, że na sevenie mam problem z kompilowaniem programu pisanego w środowisku programistycznym Dev c++ dlatego potrzebuję Visty. W tej chwili nie mam możliwości pożyczyć płytki z Vista.

Moim zdaniem ściąganie systemu z sieci P2P nie jest nie legalne jeśli podczas instalacji wpiszemy swój orginal key bo to jest to samo jak byś pożyczył od kolegi płyty z instalacją. Trzeba tylko znaleść obraz ISO bez przeróbek i niespodzianek

levisek82 , tyle że przez p2p jednocześnie udostępniasz ten plik co jest przestępstwem, co z tego że masz klucz.

Kamilcmd , jak zgubiłeś, uszkodziłeś swój nośnik to masz prawo do otrzymania “duplikatu” nośnika, wystarczy że zgłosisz się z tym do sklepu gdzie kupowałeś system.

a mi się zdawało że do lapków nie dołączają płyty z Vistą tylko jest stworzona specjalna ukryta partycja.

Nie wprowadzam na mojej płytce jest tylko jedna wersja Visty Home Premium 32 bity

Odpal instalke Visty z Ukrytej partycji (POD F9 przy uruchamianiu kompa )

Czy jest dana plyta instalacyjna, czy Recovery, czy jest to ukryta partycja, to zalezy od producenta lapka.

Co do pobrania Visty… Lepiej zglos sie do dystrybutora komputerow u ktorego nabyles sprzet lub zadzwon do MS o wydanie duplikatu plyty (kazdy ma prawo otrzymac taki duplikat, ale tylko jeden).

Lapka mam Asusa X55sv, dziękuję za pomoc :slight_smile: