Pobieranie Windowsów ze stron oznaczonych logiem MS

Witam, usłyszałem od znajomego czy pobieranie Windowsów ze stron oznaczonych logiem Microsoftu jest legalne? Odpowiedział mi że tak. Czy to jest prawda?

Rozwiń trochę swój problem i najważniejsze określ o jakie strony ci chodzi (jak możesz podaj jakiś przykładowy adres). Bo jak na razie nie wiadomo co masz na myśli.

Ok, czyli twierdzisz, że jeżeli założę stronę stronę, umieszczę na niej logo “Windows” to mogę na niej udostępniać (do czego nie mam prawa) systemy operacyjne od MS a pobierający są rozgrzeszeni i postępują legalnie? Bardzo ciekawy sposób usprawiedliwiania piractwa.

Tylko MS udostępnia swoje systemy, tylko na swoich stronach i to też w ograniczonym zakresie (nie wszystkie i nie dla każdego, wersje testowe lub trial )

mam podać stronę o którą mi chodzi?

Jeśli nie chcesz podpaść moderatorowi to napisz ten adres na PW któremuś obecnie aktywnemu.

Jeśli podasz tą stronę to złamiesz regulamin…

Swoją drogą jest to nie legalnie. Windows nigdy nie był dostępny do pobrania za darmo (oprócz wersji testowych, które mają ograniczoną funkcjonalność).

chodzi mi o to że strona posiadała logo microsoftu na którym pisało “Microsoft Certified Partner”

Podaj link. Zakazu podawania odnośników do zewnętrznych serwisów na dp nie ma (za to zabroniona jest reklama).

Jaki konkretnie system można tam ściągnąć?

http://***********

Można tam ściągnąć m.i.n: MS-DOS, Windows 1.0, 2.0, 3.0, 95 itp.

Logo MS było na tej stronie: http://*********** (na samym dole strony)

Obecność Windows XP/Visty raczej nie świadczy na korzyść tej strony, ale jest też parę ciekawych pozycji niedostępnych w sprzedaży - np. Windows 99 :lol:

Na niekorzyść tej strony świadczy udostępnianie kluczy, popierają Swoje istnienie “szeroko pojętą wirtualizacją”, jednak nie jestem przekonany co do legalności takiej działalności, “certyfikat Microsoft” nie ma tu znaczenia, warto by było zapytać MS co sądzą na temat tej strony…

Zbyt legalne to nie jest.

Legalnie Windowsa możesz pobrać tylko ze stron MS (triale itp.) lub z MSDN(AA).

Ale MS-DOS to już chyba stracił prawa autorskie, słyszałem że po pewnym czasie te prawa wygasają…

Ale i tak jest tam mnóstwo nowszych - począwszy od 95 poprzez XP Media Center z podanym kluczem, skończywszy na Viście z podanym kluczem.

50 lat od śmierci autora. Jeśli nie da się określić autora, to bodajże 70 lat (nie mam pewności ale na pewno więcej niż 50) od wejścia na rynek.