Pobieranie Wine na Ubuntu

Cześć mam pytanie skąd mogę pobrać Wine pod Ubuntu 10.04 najlepiej jagby to było w formacie deb.

Bo nie wiem czemu ale w systemie nie mam.

z repozytorium? Nie wiem czy w 10.04 jest centrum oprogramowania (tam instalujesz oprogramowanie), jeśli nie, to zainstalujesz to poprzez synaptica, odpalasz go, wyszukujesz i instalujesz.

TIMTOWDI:

  1. sudo apt-get install wine

  2. System → Administracja → Menedżer pakietów Synaptic, znaleźc wine na liście

  3. Programy → Centrum oprogramowania Ubuntu lub Dodaj/Usuń…, znaleźć wine na liście

wine znajduje się w standardowych repozytoriach universe, upewnij się, że masz je włączone. Ewentualnie istnieje osobne repozytorium z wine dla Ubuntu.

Ale wine jest mi potrzebny ,aby zainstalować sterowniki od neta.

Więc chcę w Windowsie pobrać i zainstalować w Ubuntu.

Wine wprawdzie służy do uruchamiania oprogramowania pisanego dla Windows, ale z całą pewnością nie służy do obsługi sprzętu poprzez sterowniki pisane dla Windows: http://wiki.winehq.org/FAQ#head-8021e00 … 621b9d9366

Jeśli masz problemy z połączeniem się do Internetu pod Linuksem, poszukaj informacji jak to zrobić. Instalacja sterowników pod wine nic nie da.

Potrzebujesz ndiswrapper, a nie Wine. Ndiswrapper może wymagać Wine w zależnościach(nigdy nie sprawdzałem, jakie ma).

Dodane 27.12.2010 (Pn) 21:58

Na marginesie: Jaka karta sieciowa?

Dodane 27.12.2010 (Pn) 22:00

Na wszelki wypadek dopiszę, bo niekiedy ludzie zapominają o takiej opcji. Jeżeli masz kartę ethernet(przewodową) w komputerze, to możesz podłączyć Ubuntu do internetu kablem(jeżeli masz taką możliwość), by pobrać potrzebne rzeczy, np. sterowniki.

REALTEK RTL8185 Wireless LAN Driver and Utility

http://hardware4linux.info/component/17400/

Sprawdź czy masz załadowany sterownik rtl8180 :

sudo lsmod | grep rtl8180

(Wklej wynik).

Wynik to:

Usage:lsmod

sudo su

Teraz podajesz swoje hasło. Gdy wszystko będzie ok, to :

lsmod | greo rtl8180

Nie mam pojęcia, co mogło pójść nie tak.

Command 'lsmod' from package 'module-init-tools' (main)

Ismod command not found

I to jest wynik.

Normalnie trafić mnie chcę. :oops:

Nie "I"smod, tylko "L"smod (el)

Dziwne jest, że najpierw otrzymujesz usage, a gdy już jesteś na root-cie, to system informuje Cię, jak lsmod zainstalować. Nie usunąłeś go przypadkiem?