Pobieranie wszystkich plików przed Internet Download Manager

Pewnie to dość banalne a ja mam problem: Proszę mi podpowiedzieć jak ustawić by Program Internet Download Menager przechwytywał wszystkie pliki które chce pobrać ? bo teraz coś na klikałam i włączą mi się pobieranie przez windowsa ! jak to zmienić ? ?

Uruchom IDM,u góru masz opcje klikasz i w pierwszej zakładce ogólne masz przeglądarki zaznacz tą jaką używasz.

i właśnie tam mam zaznaczoną mozille. ale to i tak nie działa bo zawsze mi się włącza ściaganie windowsa

Zobacz w dodatkach FF czy masz włączone IDM.Możliwe też że masz starszą wersję IDM a ona nie jest kompatybilna z najnowszą wersją FF 9.0.1

Zmień domyślną przeglądarkę na Chrome , Firedox już nie obsługuje IDM , tak samo jak paska Google i kilka innych wtyczek. Konstruktorom Firefoxa coś odwaliło i postawili wyłącznie na obsługę własnych wtyczek, własnych akceleratorów pobierania , najnowsza wersja zawiesza się również z byle powodu i już miała kilka poprawek.

Żeby IDM przechwytywał wszystkie , również mniej znane rozszerzenia plików , trzeba oworzyć okno Opcje w menu Ściąganie i je dopisać w zakładce Typy plików

Istnieje również sposób na wyłączenie sprawdzania kompatybilności wtyczek w Firefoxie , czy zadziała w przypadku IDM nie sprawdzałem , ponieważ od dłuższego już czasu Firefoxa nie używam, Mam w systemie : IE8 , Safari i Chrome. wszystkie współdziałają z IDM , chociaż nie mam nowej wersji , tylko starszą pełną wersję 5,20 z jakiegoś czasopisma bez możliwości aktualizacji.

Trzeba mieć najnowszą wersję IDM aby działała z najnowszą wersją ff.

Tak , ale zapłacenie za integrację 30 dolarów to wydatek ,na który nie wszystkich stać, tym bardziej że za dwa tygodnie może się okazać że znowu w nowszej przeglądarce zadziała najnowszy program i trzeba wybulić kolejne pieniądze.

Wyjaśniłem tylko dlaczego nie działa IDM z FF.Pozdro z Hajnówki :slight_smile:

Mimo wszystko i tak polecam Chrome i to z premedytacją , w tej chwili jest poza konkurencją . Również pozdrawiam z Hajnówki

Dodane 14.03.2012 (Śr) 19:43

Miałem jednak rację . Po aktualizacji Firefoxa do wersji najnowszej 11 wtyczka Internet Download Manager została znów definitywnie wyłączona jako niekompatybilna.

Kolejne 30 dolców w błoto.

Dodane 16.03.2012 (Pt) 18:13

idm.jpg