Pobieranie z vod.pl

czesc
pobiera ktos na komputer pc z vod.pl przez downloader helper ?

A wolno to robić w ogóle??

Równie dobrze można postawić pytanie: Czy można posiadać i używać komputer?
Forumowicz zadał konkretne pytanie i oczekuje konkretnej odpowiedzi a nie prawienia morałów bo własne sumienie już gryzie. Napisana odpowiedź (pytanie) jest z czterech liter wzięta.

1 polubienie

pytam sciekawosci bo sa poradniki … sami luddzie je pokazuja …
sam jestem ciekaw czy wolno pobierac skoro sa poradniki …

Jak masz komunikat, że przeglądarka używa DRM do odtworzenia, to raczej nie pobierzesz.

Z player.pl też nie można a pobierają, sam pobrałem film którego nigdzie nie było

ok czyli nie wolno …

Wystarczy wtyczka https://chrome.google.com/webstore/detail/video-downloader-professi/elicpjhcidhpjomhibiffojpinpmmpil

Może nagrali swój monitor, poza tym YT robi mute na prawie każdym wideo za muzykę - 0 przyjemności jak co 15 minut jest z 3 minuty ciszy.

Odpowiedź nie jest tak prosta jak się wydaje. Co robi przegladarka, gdy oglądasz vod.pl lub YT? Pobiera film na Twój komputer. Kiedyś na HDD do tempa, dziś do RAM.

Czy nawet jeśli łamie to regulamin usługi, narusza polskie prawo?

Odpowiadając krótko czy wolno to robić, należy zapytać prawnika.

A czytałeś “Regulamin” :question:

“Użytkownik nie posiada praw do kopiowania w całości lub części udostępnianych w ramach świadczonej Usługi materiałów video, jak i ich prezentowania lub rozpowszechniania.”

Pobieranie w sieci bez zgody autora/twórcy jest nie zgodne prawem czyli Nielegalne.

Z tego co kojarzę polskie prawo mówi o zakazie udostępniania materiału bez zgody autora.
Pobieranie nie jest niezgodne z prawem, niezgodność z regulaminem to zupełnie co innego więc to co piszesz nie jest prawdą.

1 polubienie

Regulamin regulaminem, nadrzędna jest ustawa.


W skrócie na użytek własny tak, udostępnianie (rozpowszechnianie) nie.
Z torrentów wiadomo, że nie, bo jednocześnie pobierasz i udostępniasz.

1 polubienie

Video downloadhelper w wersji odpowiedniej pod twoją przęglądarkę Niestety na forum nastąpiła jakaś zmiana ekipy i teraz Każde pytanie zanim zostanie udzielona prosta odpowiedź jest rozważane pod kątem moralnym etycznym A także prawnym. Problemem dla mnie nie są tego typu rozważania Raczej to że osoby rozważające nie są ekspertami w wyżej wymienionych dziedzinach A piszą tak jakby miały jakis tytuł naukowy

Video downloadhelper , to nie najlepszy sposób na pobieranie z vod pl.
Czegoś chce:
MWSnap423
Pytanie - czy za free?
Nie mam wykupionych filmów na vod pl, ale do pobierania darmowych filmów używam youtube dlg. z cda, czy z vod i wielu innych - wklejam link do wideo, klikam w add, potem w chmurkę na dole. Zrobi się kwadracik i śmiga pobieranie, Mogę wkleić i 20 linków, ale program będzie pobierał po trzy równolegle.


Mam internet tylko 50 Mbs, ale wystarcza.
Program jest lekki, mam skrót na pasku uruchamiania. Czysty, chociaż już ze dwa lata nie aktualizowany - obijają się tam na githubie. Pobrałem program portable:

Darmowe, udostępnione - przecież nie będę rozpowszechniał filmów, a taki vlc jest dużo lżejszy niż chrome, czy firefox.

Nie będzie nikt zaglądał mi w gacie, w jaki sposób oglądam filmy :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dodam, że nawet netflix daje aplikację, gdzie można pobierać na dysk. Sprzeciwia sie piraceniu, ale każdy tak ogląda filmy, jak mu wygodniej.

CDA
MWSnap502
Wklejamy adres i heja!

dzieki za wytlumaczenie …

No niestety, w przypadku np. Ipli, po kliknięciu na start, zaraz wyskakuje “download complete” a w ramce “status” pisze “error”, także nie takie HEJA. Jedynie udało mi się pobrać z Vod.tvp, serial M-Jak-Miłość.

Post został scalony z istniejącym tematem: Pobieranie video z: vod.tvp.pl i ninateka.pl