Pobieranie video z: vod.tvp.pl i ninateka.pl

Komu to przeszkadzało?

który z tych dwóch linków które podałem pobiera IDM?

IDM wyświetla taki widget jakby obok playera lub nad playerem. Klikasz w to i wybierasz jakość. Ten widget jest opisany „Pobierz ten plik video”.

chciałeś odpowiedzieć: OBA. Jak domyslam sie.

Tak, oba.

Kochani jak obecnie pobrać serial z vod pl?Próbuję na różne sposoby niestety bez rezultatu :frowning: to ten serial dla mamy Dzikie pszczoły: odc. 377 - serial telewizyjny, Oglądaj na VOD TVP proszę o pomoc…

Skoro masz cały serial online, to czemu mamie nie możesz go włączyć w przeglądarce?

Tak to prawda w ten sposób mogę jednak są jeszcze ciocie i nie mają internetu a mój jest mobilny i ma limit.Miałam skrypt niestety od jakiegoś miesiąca nie działa po zmianie na stronie tvp.Dlatego szukam sposobu jak zgrać dla rodziny

Musisz mieć Firefoksa i wtyczkę o nazwie Live Cat

Wtyczka ta potrafi odczytać prawdziwy adres serwera dającego stream video

Wybierasz format (mp4, mkv itd…), klikasz na zielony przycisk (strzałkę w dół) wybierając rozdzielczość a następnie w wybrane parametry tu: 1080P25 i ściągasz film.
Sprawdziłem 5 min temu i ściąga cały film.

P.S. Link można wkleić (cały - widać tylko kawałek) do dowolnego downloadera i też ściągnie.

3 polubienia

Najprostszy, ale też najbardziej czasochłonny sposób to program OBS do nagrywania pulpitu - po prostu włączasz film, w programie włączasz nagrywanie i nagrywa się bez problemu. Tylko oczywiście trzeba poczekać aż cały film przeleci od początku do końca, żeby się nagrało. Sprawdzałem i działa.

1 polubienie

Przy wtyczkach Live Cat i HLS faktycznie pobiera plik ale jest uszkodzony i nic nie widać. Przy nagrywaniu z OBS obraz jest czarny i również nic nie widać. :face_with_peeking_eye:

Ta wtyczka Live Cat jest też na Chrome i pobiera prawidłowo.
Sprawdzałem teraz jakiś odcinek M jak miłość i wszystko OK.
Przechwytywanie898

2 polubienia

Jeśli nawet przy zgrywaniu bezpośrednio ekranu przez OBS ekran jest czarny to znaczy, że stream video jest dodatkowo zaszyfrowany. Odszyfrowanie odbywa się bezpośrednio w przeglądarce. Sorry ale takie coś to tylko piraci a oni raczej nie zdradzają swoich tajemnic bo dla nich to biznes.

Piraci chyba z Karaibów :laughing: sprawa się ma tak, że OBS widzi poprawnie film odpalony przez firefox-a a na innych jest czarny obraz.

Płatne TVP VOD strefa ABO nie ma pobierania?? To dziwne, jeśli nie, bo takie uslugi, jak Netflix i inne zapewne mają. Jeśli jest opcja pobierania w płatnej wersji, to ja bym nie kombinował tylko jednak kupił, jeśli potrzebujesz.

Jeżeli chodzi o ninateka.pl to używany jest tam DRM Widevine i nawet po pobraniu obraz i audio będzie nieczytelne, bo jest zaszyfrowane.
Klucz można wydobyć pewnym narzędziem i rozszyfrować przy pomocy ffmpeg, ale to za dużo opisywania, raczej materiał na bloga :stuck_out_tongue:

TVP VOD stosuje zwykłe MPD (media presentation description) / MPEG-DASH.

Do pobrania wystarczy przeglądarka i np. yt-dlp (Releases · yt-dlp/yt-dlp · GitHub)

Wciska się CTRL+SHIFT+I (Firefox), odświeża widok strony i odpala wideo.

Szukamy pliku „video.mpd” (można użyć filtra, aby przefiltrować listę), klikamy PPM i dajemy Kopiuj wartość > Kopiuj adres URL

Trzeba jeszcze pobrać ffmpeg-git-essentials.7z (Builds - CODEX FFMPEG @ gyan.dev), aby mógł połączyć segmenty w całość i do tego audio.

Rozpakujemy 7-zipem ffmpeg-git-essentials.7z, przechodzimy do katalogu bin i kopiujemy pliki:
ffmpeg.exe
ffplay.exe
ffprobe.exe
do katalogu z yt-dlp

Teraz wystarczy otworzyć cmd.exe w katalogu z yt-dlp (przejść do katalogu i w pasek adresowy wpisać cmd.exe)

Wyświetlamy sobie listę dostępnych rozdzielczości i ścieżek dźwiękowych:
yt-dlp -F SKOPIOWANY_LINK_DO_VIDEO.MPD

Potem powtarzamy polecenie, ale z zamiast -F dajemy -f, spacja i identyfikator_video+identyfikator_audio. (zaznaczone w żółtej i niebieskiej ramce)
Trzeba poczekać na pobranie i połączenie segmentów. Po tym powinien być plik MKV z nazwą materiału wideo.

W wersji yt-dlp pod Linuxem jest wygodniej, bo jest rozszerzenie do yt-dlp i nie trzeba przeklepywać ręcznie, poza tym dla co sprytniejszych można sobie dodać działanie schowka i wtedy mamy full automat. :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Ja noe woem, ale u mnie IDM pobiera i jest wszystko czytelne.

Jeśli chodzi o czarny ekran przy nagrywaniu OBSem - z dowolnego miejsca - to znalazłem sposób, ale bardzo okrężny. Trzeba mieć komputer z wyjściem hdmi, trzeba też mieć konwerter TBox Mini. Podłączamy komputer przez hdmi do TBoxa, TBoxa przez usb do komputera, a przez wyjście hdmi do monitora. Robi się więc taka jakby pętla, która pozwala nagrywać wewnętrznym oprogramowaniem T-Boxa. Sprawdzałem i działa, choć to metoda naokoło i wymaga dodatkowego sprzętu.
Natomiast też ostatnio zmagam się z problemem pobierania z Vod, bo wtyczka, która zawsze działała, ostatnio przestała działać - mogę to nagrywać, ale jest to niewygodne i czasochłonne, więc spróbuję waszych metod.

EDIT

Sprawdziłem Live Cat na Chromie - działa. Do tych z czarnym ekranem przy OBSie nie sprawdzałem, ale do zwykłych nagrań działa.

Po co robić takie akrobacje, jak wtyczka Live Cat sama ściąga dwoma kliknięciami.

Nie znałem wcześniej tej wtyczki. Jakiś czas temu miałem problem ze ściągnięciem filmu z innej strony (płatny dostęp do nagranego koncertu), bo właśnie nagrywał się czarny ekran - moja metoda się sprawdziła. Może Live Cat też by pomógł, w każdym razie do zwykłych filmów działa (również na Chrome), więc powinno być ok.