Pobieranie zdjęć ze stron neta

Proszę o pomoc.Byłem na zlocie absolwentów i tam robiono zdjęcia.Chciałem je pobrać ze strony szkoły ale pobierane są tylko miniaturki zdjęć .Jak pobrać w normalnym rozmiarze.Przycisk ; kopiuj obraz nie działa’ Nawet po otworzeniu miniaturki nie można powiększyć bo są zamazane.

Możliwe, że na stronie działa jakiś skrypt, który blokuje taką możliwość. Podaj link, może być na priv.

EDIT:

Po pierwsze, to zdjęcia są w bardzo kiepskiej jakości. Należy o tym pamiętać.
Pobieranie wygląda następująco:

Kliknij na miniaturę. Przeniesie Cię do albumu. W albumie kliknij na miniaturę zdjęcia, które chcesz zapisać. Zdjęcie otworzy się. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję zapisz grafikę jako.

Jeżeli nie powiedzie się u Ciebie pobieranie, to służę pomocą. Pobiorę cały album, spakuję i podrzucę na maila.

Jak zaznaczyłem wczesniej obrazy się pobierają ale są to tylko miniaturki. Co zrobić aby otwierały się w wiekszej rozdzielczości.

Jak online są większe to może print screen.

Nie możliwe, że pobierają się miniatury. Czy na pewno robisz najpierw podgląd zdjęcia?
U mnie zdjęcia pobierają się w pełnym rozmiarze (800x533), w którym zostały zamieszczone.

Próbowałem różnie i pobierają się tylko miniatury.Jeśli robię Prisc to udaje mi się je powiększyć ale co z tego kiedy nie mogę ich póżniej oglądać normalnie ale tylko przez Painta. Jeśli zrobię podgląd na zdjęciu to nie ma opcji zapisz obraz kopiuj obraz. co mam zrobic ? Zależy mi na kilku zdjęciach gdzie ja jestem bo to był zlot po 50 latach od ukończenia szkoły.Pozdrawiam i licze na pomoc.

Podaj link do katalogu, z którego chcesz pobrać zdjęcia. Inną opcją jest sesja przez TeamViewer.

https://www.zsp1chojna.pl/grafika/2015_album_DEN_50_lecie/index.html

Chodzi o zdjęcia :“Apel” i Po apelu.

Faktycznie, ktoś chciał być “sprytny” i nie dał standardowej opcji zapisu…obrazek jest wg mnie wbudowany w skrypt strony i jakoś dziwnie podzielony na 3 części. Ale “udało mi się” to obejść i dzięki temu ściągane zdjęcia są w rozdzielczości 800x533 jako JPG.
Użyłem do tego przeglądarki Slimjet, a ponieważ to klon “chromowy” więc i pewnie inne podobne mogą mieć taką możliwość. Jak to działa?..po prostu wchodzi się na dane zdjęcie na stronie i prawego klawisza wybieramy polecenie “zapisz grafikę jako”


No i jest :slight_smile:
Problem chyba w tym, że twórca wątku działa na innej przeglądarce, a kolegom wcześniej piszącym nie przyszło na myśl, że może to zależeć od używanej przeglądarki :slight_smile:

No to albo zadowolisz się rozdzielczością 800x533 albo zapytaj o autora zdjęć i poproś o udostępnienie.

Co Ty za bzdury wypisujesz?
W prawym dolnym rogu każdego obrazka jest przycisk do pobierania, który pozwala zapisać grafikę w taki sposób, jak opisałam wcześniej. Na dodatek jest to tam opisane. Widać to nawet na Twoim zrzucie.

@BloodyEyes
"Pójdź dziecię, ja cię uczyć każę"
Nie bardzo chyba umiesz nazywać swoje emocje, więc nieco opanowania życzę ZANIM, coś powiesz/napiszesz. “Bzdura” to coś małego, nieistotnego, bez znaczenia lub sensu…albo coś nieprawdziwego, kłamliwego. Mój tekst pokazuje konkretne rozwiązanie, które działa, więc sens ma…nie jest też kłamstwem, bo każdy może je powtórzyć i sprawdzić, że działa.
O przycisku napisałaś dopiero w ostatnim poście i widać, że podobnie, jak innym tak i Tobie ta niezwykle wyraźna grafika do użycia od razu rzuciła się na oczy.
Na marginesie - “niemożliwe” pisze się razem.

Dziękuję Wszystkim co pomogli.Wszystko pobrane tak jak chciałem.
Tylko teraz pomóżcie jak pobrać w normalnych rozmiarach te zdjęcia z tego linku:http://ligowiec.net/fotografia/mecz-103308/14977209820.85820900/0

1 polubienie

Z prawego klawisza myszy kliknij polecenie “Pokaż obrazek tła” - wtedy pokazuje się tylko to zdjęcie. Zapisujesz i po herbacie :slight_smile:

No tak ale obraz zapisuje się jako miniaturka i tu właśnie jest problem.

Ten link na pewno dobry?

zapisz zdjęcie
http://ligowiec.net/fotki/d2/14977209820.85820900.jpg

1 polubienie

ligowiec.net/fotki/d2/14977209820.85820900.jpg


Z prawego klawisza myszy kliknij polecenie “Pokaż obrazek tła” - wtedy pokazuje się tylko to zdjęcie. Zapisujesz i po herbacie :slight_smile:

Nie wiadomo czy ma Firefox, zablokowali nawet prawy przycisk myszy (javascriptem - atrybut oncontextmenu="return false") na elemencie html z tym tłem obrazkowym (tag DIV).

No właśnie prawy przycisk nic nie pokazuje i nie można nic zrobić.

1 polubienie