Pobieranie zdjęć ze stron neta

(rencista) #1

Proszę o pomoc.Byłem na zlocie absolwentów i tam robiono zdjęcia.Chciałem je pobrać ze strony szkoły ale pobierane są tylko miniaturki zdjęć .Jak pobrać w normalnym rozmiarze.Przycisk ; kopiuj obraz nie działa’ Nawet po otworzeniu miniaturki nie można powiększyć bo są zamazane.

(BloodyEyes) #2

Możliwe, że na stronie działa jakiś skrypt, który blokuje taką możliwość. Podaj link, może być na priv.

EDIT:

Po pierwsze, to zdjęcia są w bardzo kiepskiej jakości. Należy o tym pamiętać.
Pobieranie wygląda następująco:

Kliknij na miniaturę. Przeniesie Cię do albumu. W albumie kliknij na miniaturę zdjęcia, które chcesz zapisać. Zdjęcie otworzy się. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję zapisz grafikę jako.

Jeżeli nie powiedzie się u Ciebie pobieranie, to służę pomocą. Pobiorę cały album, spakuję i podrzucę na maila.

(rencista) #3

Jak zaznaczyłem wczesniej obrazy się pobierają ale są to tylko miniaturki. Co zrobić aby otwierały się w wiekszej rozdzielczości.

(krystian3w) #4

Jak online są większe to może print screen.

(BloodyEyes) #5

Nie możliwe, że pobierają się miniatury. Czy na pewno robisz najpierw podgląd zdjęcia?
U mnie zdjęcia pobierają się w pełnym rozmiarze (800x533), w którym zostały zamieszczone.

(rencista) #6

Próbowałem różnie i pobierają się tylko miniatury.Jeśli robię Prisc to udaje mi się je powiększyć ale co z tego kiedy nie mogę ich póżniej oglądać normalnie ale tylko przez Painta. Jeśli zrobię podgląd na zdjęciu to nie ma opcji zapisz obraz kopiuj obraz. co mam zrobic ? Zależy mi na kilku zdjęciach gdzie ja jestem bo to był zlot po 50 latach od ukończenia szkoły.Pozdrawiam i licze na pomoc.

(BloodyEyes) #7

Podaj link do katalogu, z którego chcesz pobrać zdjęcia. Inną opcją jest sesja przez TeamViewer.

(rencista) #8

https://www.zsp1chojna.pl/grafika/2015_album_DEN_50_lecie/index.html

(rencista) #9

Chodzi o zdjęcia :“Apel” i Po apelu.

(ichito) #10

Faktycznie, ktoś chciał być “sprytny” i nie dał standardowej opcji zapisu…obrazek jest wg mnie wbudowany w skrypt strony i jakoś dziwnie podzielony na 3 części. Ale “udało mi się” to obejść i dzięki temu ściągane zdjęcia są w rozdzielczości 800x533 jako JPG.
Użyłem do tego przeglądarki Slimjet, a ponieważ to klon “chromowy” więc i pewnie inne podobne mogą mieć taką możliwość. Jak to działa?..po prostu wchodzi się na dane zdjęcie na stronie i prawego klawisza wybieramy polecenie "zapisz grafikę jako"

No i jest :slight_smile:
Problem chyba w tym, że twórca wątku działa na innej przeglądarce, a kolegom wcześniej piszącym nie przyszło na myśl, że może to zależeć od używanej przeglądarki :slight_smile:

(marcin82) #11

No to albo zadowolisz się rozdzielczością 800x533 albo zapytaj o autora zdjęć i poproś o udostępnienie.

(BloodyEyes) #12

Co Ty za bzdury wypisujesz?
W prawym dolnym rogu każdego obrazka jest przycisk do pobierania, który pozwala zapisać grafikę w taki sposób, jak opisałam wcześniej. Na dodatek jest to tam opisane. Widać to nawet na Twoim zrzucie.

(ichito) #13

@BloodyEyes
"Pójdź dziecię, ja cię uczyć każę"
Nie bardzo chyba umiesz nazywać swoje emocje, więc nieco opanowania życzę ZANIM, coś powiesz/napiszesz. “Bzdura” to coś małego, nieistotnego, bez znaczenia lub sensu…albo coś nieprawdziwego, kłamliwego. Mój tekst pokazuje konkretne rozwiązanie, które działa, więc sens ma…nie jest też kłamstwem, bo każdy może je powtórzyć i sprawdzić, że działa.
O przycisku napisałaś dopiero w ostatnim poście i widać, że podobnie, jak innym tak i Tobie ta niezwykle wyraźna grafika do użycia od razu rzuciła się na oczy.
Na marginesie - “niemożliwe” pisze się razem.

(rencista) #14

Dziękuję Wszystkim co pomogli.Wszystko pobrane tak jak chciałem.
Tylko teraz pomóżcie jak pobrać w normalnych rozmiarach te zdjęcia z tego linku:http://ligowiec.net/fotografia/mecz-103308/14977209820.85820900/0

(ichito) #15

Z prawego klawisza myszy kliknij polecenie “Pokaż obrazek tła” - wtedy pokazuje się tylko to zdjęcie. Zapisujesz i po herbacie :slight_smile:

(rencista) #16

No tak ale obraz zapisuje się jako miniaturka i tu właśnie jest problem.

(marcin82) #17

Ten link na pewno dobry?

zapisz zdjęcie
http://ligowiec.net/fotki/d2/14977209820.85820900.jpg

(krystian3w) #19

ligowiec.net/fotki/d2/14977209820.85820900.jpg

Z prawego klawisza myszy kliknij polecenie “Pokaż obrazek tła” - wtedy pokazuje się tylko to zdjęcie. Zapisujesz i po herbacie :slight_smile:

Nie wiadomo czy ma Firefox, zablokowali nawet prawy przycisk myszy (javascriptem - atrybut oncontextmenu="return false") na elemencie html z tym tłem obrazkowym (tag DIV).

(rencista) #20

No właśnie prawy przycisk nic nie pokazuje i nie można nic zrobić.