Poblem z prędkością Wi fi ( Livebox)

Witam mam problem z prędkością Neo 1 mb. Otóż mam 2 kompy :laptop i stacjonarny. Na stacjonarnym jest zainstalowany tylko adapter Edimax bo orginalny się uszkodził. Nie mogę zainstalowac Neostrady z płyty, ponieważ nie wykrywa mi tej karty sieciowej(Edimax). Na laptopie siostra zainstalowała Neostrade bez adaptera bo laptop ma wbudowaną kartę sieciową. I tu jest problem, ponieważ dała ona opcje instalacji nowy komputer a nie ( jak według mnie ) dołącz kolejne komputery. Teraz ja mam ściąganie z prędkościa max 46-55kb/s ale o to i trudno. U niej na lapku 127-5kb/s czyli norma. Oczywiście ona nic nie sciąga jak ja sciągam. Jak mam to zainstalowac by wykrywało mi ta karte sieciową i miał full prędkośc.

2 sprawa to to iż niekiedy kiedy siągam to mi np staje na 5 -8 s i znowu sciąga, jakoś tak mi się zacina to i zamiast trwac 20 min np to trwa 40 min.

pomużcie coś pls.

pozdrawiam

Ja na początek proponuję zaglądnąć do słownika / ściągnąć Firefoxa i korzystać z autokorekty.Ludzie którzy poprawnie piszą moim zdaniem są bardziej serio traktowani.

Zainstaluj sterowniki do karty.

A możesz podać dokładny model Edimax oraz w jaki sposób oba komputery są połączone z Liveboxem?

@krzysiekx, moim zdaniem ludzie, którzy piszą na temat są bardziej serio traktowani.