Poblokowane porty w sieci a SSH

Witam.

Jestem podłączony do sieci ale podejrzewam że jest w niej po blokowane wiele portów wiec chciałem się ztunelować poprzez SSH uzywając Tuneliera(pod win7) ale problem leży w tym że i on nie chce się połączyć.Przypuszczam że port 22 też jest zablokowany.Czy da się to jakoś ominąć?Puścić ssh po innym porcie??

Tak, ustaw serwer SSH na przykład na porcie 80 (HTTP), który prawdopodobnie nie jest blokowany. Oczywiście o ile serwer SSH nie ma jednocześnie serwera HTTP, bo to nie zadziała.

Jeżeli sieć jest bardzo restrykcyjna to zazwyczaj i tak przepuszcza porty 80 (HTTP), 443 (HTTPS), 25 (SMTP, nie powinna, ale niekiedy przepuszczają), 587 (SMTP, powinna, ale niekiedy nie przepuszczają) czy 110 (POP3). Wystarczy ustawić, by serwer SSH nasłuchiwał na jakimś z otwartych portów i masz już dostęp do całego świata.

Raczej nie tyle co wiele ale bardzo prawdopodobne, że wszystkie, a dozwolone są jedynie połączenia wychodzące z sieci i przepuszczane tylko te już nawiązane połączenia. Najlepiej zgłoś się do operatora i z nim się dogadaj.

Jeśli chcesz mieć zdalny dostęp, to zainstaluj sobie na komputerze program TeamViewer albo EasyVPN, wtedy nie musisz się martwić o blokady na zaporach sieciowych ;).

Pozdrawiam!