Pobór mocy kart

(MrLukaszo) #1

Witam,
Pytanie, która z kart potrafi zjeść więcej prądu razem z całym zestawem? RX 570, czy GTX 970?
Powiedzmy, że i5 4460 i 8 GB RAMU, 1 dysk talerzowy. Nic nie podkręcane. I najlepiej byłoby, gdyby ktoś określił, czy do owych kart da rade zasilacz VS450 z 408W na +12, lub Chieftec o bardzo zbliżonych parametrach. I ile to około watów zje. Na Internecie są różne testy poboru mocy, ale wszystkie się od siebie różnią.

(panicagaming) #2

Rx podobno pobiera MAX do 190, a GTX MAX do 170. Obydwie polecą spokojnie na takich zasilacz ach.
GPU 190
CPU 90
reszta z 50-60W
Razem niecałe 350W.
Wg mnie bardziej opłacalny RX zwłaszcza w wersji 8GB, przy 3,5GB 970 co będzie ograniczeniem w niektórych tytułach.

(MrLukaszo) #3

Ale przecież na niektórych stronach pisze, że cały zestaw z GTX’em bierze 230-250.

(deadinhollywood) #4

Bo to co zostało wyżej napisane to wartości maksymalnego pobory prądu przez te komponenty. Czyli gdy uda Ci się obciążyć wszystkie elementy na 100%. W rzeczywistości nigdy się nie udaje ale zasilacz musi takiej teoretycznej sytuacji sprostać.

(MrLukaszo) #5

A gdyby został całkowicie obciążony przez OCCT to ile by tak zasilacz wytrzymał? I jak jego komponenty bedą wytrzymywać takie obciążenie?

(deadinhollywood) #6

Wytrzyma tyle do ilu został stworzony. Jeżeli będzie pracował przy maksymalnym obciążeniu to jego żywotność skróci się drastycznie. Nikt nie powie o ile. Musi mieć przy obciążeniu ciągłym min 10% zapasu.

Co do elementów - za dużo czynników żeby podać przykłady.

Wszystko się zużywa. Bardzo ważne jest utrzymywanie odpowiednich temperatur.

(MrLukaszo) #7

Wezmę 970 żeby mocna nie obciążyć zasilacza. Chciałem renderować scenerie na drugim komputerze również, ale pod pełnym obciążeniem raczej długo nie pochodzi.

(deadinhollywood) #8

Weź RX.

(Odyniec_Stary) #9

Jakiś problem kupić porządny zasilacz o większej mocy (ok. 250 zł) ?

GTX 970 ma tylko 4 GB VRAM, w w zasadzie 3.5 + 0.5. W niektórych tytułach może braknąć pamięci. Ten model się opłaca tylko w naprawdę dobrej cenie.

(MrLukaszo) #10

Ale obecnie mam ograniczony budżet - zbieram na coś innego. Chcę relatywnie dobrą kartę, którą ten zasilacz utrzyma. Ten VS450 utrzyma tego GTX’a 970? Wolę tego GTX bo mniej prądu pobiera.

(deadinhollywood) #11

Utrzyma RX’a. Weź RX. 24H na dobę nie będziesz używał OCCT. VS450 utrzyma RX’a.

(MrLukaszo) #12

Ale renderowanie scen obciąża sprzęt na 100% a po kilka godzin pójdzie.

(deadinhollywood) #13

Renderowanie scen to nie to samo co OCCT.

(MrLukaszo) #14

Ale również obciąża komputer na 100%, a na początku chciałbym sprawdzić, czy komputer jest stabilny z tą kartą z 4 godziny obciążenia OCCT. Ale jesteś pewien, że bez problemu uciągnie?

(deadinhollywood) #15

Tak. Jestem pewien. Przecież łatwo to sprawdzić. Wszystkie informacje masz w tym temacie. Nic więcej nie potrzebujesz.

(MrLukaszo) #16

Dobra, dzięki za pomoc. A jakieś tam granie też bez problemu pójdzie, prawda? A w sumie, po co ja pytam, przecież to pewne.

(deadinhollywood) #17

Pójdzie.