Pobór mocy kart

Witam,
Pytanie, która z kart potrafi zjeść więcej prądu razem z całym zestawem? RX 570, czy GTX 970?
Powiedzmy, że i5 4460 i 8 GB RAMU, 1 dysk talerzowy. Nic nie podkręcane. I najlepiej byłoby, gdyby ktoś określił, czy do owych kart da rade zasilacz VS450 z 408W na +12, lub Chieftec o bardzo zbliżonych parametrach. I ile to około watów zje. Na Internecie są różne testy poboru mocy, ale wszystkie się od siebie różnią.

Rx podobno pobiera MAX do 190, a GTX MAX do 170. Obydwie polecą spokojnie na takich zasilacz ach.
GPU 190
CPU 90
reszta z 50-60W
Razem niecałe 350W.
Wg mnie bardziej opłacalny RX zwłaszcza w wersji 8GB, przy 3,5GB 970 co będzie ograniczeniem w niektórych tytułach.

1 polubienie

Ale przecież na niektórych stronach pisze, że cały zestaw z GTX’em bierze 230-250.

Bo to co zostało wyżej napisane to wartości maksymalnego pobory prądu przez te komponenty. Czyli gdy uda Ci się obciążyć wszystkie elementy na 100%. W rzeczywistości nigdy się nie udaje ale zasilacz musi takiej teoretycznej sytuacji sprostać.

1 polubienie

A gdyby został całkowicie obciążony przez OCCT to ile by tak zasilacz wytrzymał? I jak jego komponenty bedą wytrzymywać takie obciążenie?

Wytrzyma tyle do ilu został stworzony. Jeżeli będzie pracował przy maksymalnym obciążeniu to jego żywotność skróci się drastycznie. Nikt nie powie o ile. Musi mieć przy obciążeniu ciągłym min 10% zapasu.

Co do elementów - za dużo czynników żeby podać przykłady.

Wszystko się zużywa. Bardzo ważne jest utrzymywanie odpowiednich temperatur.

1 polubienie

Wezmę 970 żeby mocna nie obciążyć zasilacza. Chciałem renderować scenerie na drugim komputerze również, ale pod pełnym obciążeniem raczej długo nie pochodzi.

Weź RX.

1 polubienie

Jakiś problem kupić porządny zasilacz o większej mocy (ok. 250 zł) ?

GTX 970 ma tylko 4 GB VRAM, w w zasadzie 3.5 + 0.5. W niektórych tytułach może braknąć pamięci. Ten model się opłaca tylko w naprawdę dobrej cenie.

1 polubienie

Ale obecnie mam ograniczony budżet - zbieram na coś innego. Chcę relatywnie dobrą kartę, którą ten zasilacz utrzyma. Ten VS450 utrzyma tego GTX’a 970? Wolę tego GTX bo mniej prądu pobiera.

Utrzyma RX’a. Weź RX. 24H na dobę nie będziesz używał OCCT. VS450 utrzyma RX’a.

1 polubienie

Ale renderowanie scen obciąża sprzęt na 100% a po kilka godzin pójdzie.

Renderowanie scen to nie to samo co OCCT.

1 polubienie

Ale również obciąża komputer na 100%, a na początku chciałbym sprawdzić, czy komputer jest stabilny z tą kartą z 4 godziny obciążenia OCCT. Ale jesteś pewien, że bez problemu uciągnie?

Tak. Jestem pewien. Przecież łatwo to sprawdzić. Wszystkie informacje masz w tym temacie. Nic więcej nie potrzebujesz.

1 polubienie

Dobra, dzięki za pomoc. A jakieś tam granie też bez problemu pójdzie, prawda? A w sumie, po co ja pytam, przecież to pewne.

Pójdzie.