Pobór prądu CRT a LCD

Mam pytanie czysto teoretyczne.

Wiem że wszystko zależy od producenta, ustawień (odświeżanie) itd… ; ale pytam bardziej ogólnikowo, gdyż znajduję sprzeczne ze sobą informacje.

Co pobiera mniej, a co więcej prądu przy tej samej wielkości matrycy/ekranu/rozdzielczości/rozmiarze: monitroy lcd czy crt ?

Dotychczas używam crt, myślę o zmianie na LCD, tylko boję się o prądożerność.

Ja miałem CRT LG Flatron 775FT 17 cali a teraz mam LCD Benq FP93GP 19 cali i powiem tobie że rachunki za prąd są mniejsze.

ja miałem jakąś 19 CRT a teraz mam LG 17’'LCD i rachunki troche mniejsze …

nie masz o co sie bać…:slight_smile:

Nie wiem czy istnieją monitory CRT, które przy takiej samej przekątnej ekranu są w stanie dorównać LCD pod względem energooszczędności.

no mój stary crtek 17calęci Flatron F700B chyba, pobierał z sieci o koło 75wat,

natomiast 19calowy panoramiczny odpowiednik z tej samej stajni łyka około 35 do 40waciszy…

prawie o połowe mniej…

Niedawno kupiłem LCD 22" (LG, panoramiczny) a miałem CRT 19" (iiyama)

CRT = 110 wat

LCD = 40 wat.

Monitory LCD biorą mniej prądu, co widać na moim przykładzie…ponad połowa mniej.

Ja miałem CRT17’ i ciągnął aż 100W, a teraz mam LCD19’ pobiera tylko 30W czyli ponad 3 razy mniej i widać to w rachunkach za prąd.Polecam tylko LCD:)

CRT LG 17" -> 110W

LCD NEC 24" -> 66W

według instrukcji :wink:

Wymieniłem w kompie zasilacz na taki z aktywnym PFC, a 17 calowy LG Flatron wymieniłem na dwa LCD 22 cale i zużycie prądu jest dokładnie takie same, jak poprzednio. Licznik energii spisuję co miesiąc, więc mam porównanie. Reszta osprzętu elektrycznego w domu jest taka sama.

Tej samej wielkości LCD różnią się tyle że pobierają przynajmniej o połowę mnie prądu od CRT

http://twojepc.pl/news16948.html LCD 22" - 22Wat