Pobór ram'u - Opera

Nie wiem czy chodzi tu o ram, ale Opera bardzo mi tnie. Chodzi o filmiki na youtube, innych stronach, ale też w ładowaniu stron. Wszystko mam zainstalowane: flash player, k-lite codec pack full, stery do karty graficznej. Zauważyłem że na IE ten problem nie jest tak duży, nie chodzi super płynnie, ale filmiki na youtube chodzą nawet dobrze, na Operze jest pozkaz slajdów xD. Nie wiem czy należy zwiększyć pobór ramu dla Opery, czy zminiejszyć i czy wogóle jest taka opcja. Na Operze jestem zalogowany i nawet mam zaznaczoną opcję że mam wolne łącze itd, na IE nie byłem zalogowany, a mimo to lepiej chodzi wszytko. Prosze o pomoc.

Z góry dziękuje…

Opera ma największe bodajże zapotrzebowanie na “moc” komputera, czyli im lepszy komp tym sprawniej chodzi.IE o wiele mniej potrzebuje i dlatego chodzi lepiej.

Spowolnienie może być też spowodowane wirusami.

Zawsze możesz włączyć Menadżera zadań i ustawić priorytet opery na większy, ale gwarancji czy będzie lepiej chodzić nie daje(zawsze czegoś kosztem to się odbywa).

A co do ramu,polecam Speed-X.Niby mały program ale potrafi pomóc,z właszcza jak mało ramu się posiada :slight_smile: .