Pobór Watt przez zasialcz

(XOR) #1

Witam. Czy jest jakiś sposób (programowy), dzięki któremu mogę sprawdzić ile w danym momencie Watt zużywa mój zasilacz w kompie - bądź stan obciążenia zasilacza? Podejrzewam, że coś jest nie tak z moim zasilaczem i chcialbym sprawdzić przy jakich wartościach "pada".

(sla17) #2

Nie da się, tylko watomierz przychodzi mi do głowy.

(T Luk) #3

Nie da się tego sprawdzić programowo, w grę wchodzi tylko pomiar miernikiem albo "sztuczne" wyliczenie którymś z kalkulatorów mocy...

(XOR) #4

No dobra. To pytanie z nieco innej beczki. Czym najlepiej (nie wliczając wymagającej gry) zająć zasilacz. Chcę sprawdzić czy mój zasilacz wytrzymuje duże obciążenia, gdyż mam problemy z wyłączaniem się kompa w grach. Dlatego chcę wyeliminować tego "testu" obciążenia graficzne, żeby sprawdzić czy to wina karty czy zasilacza.

(sadaj72) #5

karta graficzna nie wyłącza kompa, może co najwyżej przestać wyświetlać obraz.

(XOR) #6

Dziwne. Mam zasilacz 600W, przy Radku 4890, procesorze Intela E8400 i pamięci taktowanej 1333Mhz chyba powinien wyrabiać?

(sla17) #7

Zależy jakiej firmy - jak jakiś szajs to na pewno nie jest to prawdziwe 600W, jak porządnej firmy - no to nie powinien się wyłączać, chyba że jakaś wadliwa sztuka albo się popsuł :stuck_out_tongue:

(XOR) #8

Firma? Coś na "L"...nazwa podobna do Logitech, ale nie pamiętam dokładnie.

(freedom) #9

Zapewne LOGIC. Jeśli tak, możliwe, że masz przyczynę.

(XOR) #10

Tak, to chyba ta firma.

(sla17) #11

Pożycz od kogoś coś normalnego, strzelam że to to, ale głowy oczywiście nie mogę sobie dać uciąć :smiley:

(XOR) #12

Chwila, a co jest nienormalnego w tym zasilaczu co mam? Właśnie sprawdziłem - tak, to Logic!

(sla17) #13

Z zasilaczem niewiele to ma wspólnego, raczej wyrób zasilaczopodobny podobnie jak z lipnymi "serami" i "czekoladami".

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

(freedom) #14

Zasilacz (chociaż to raczej wyrób zasilaczopodobny) z czarnej listy.

Podobny temat (rozwiązanie w drugim poście od końca):

http://www.forum.tweaks.pl/Komputer-wyl ... 45510.html

(XOR) #15

To co polecacie w takiej sytuacji? I o jakiej mocy pod tak sprzęt? Niedawno widziałem w sklepie Corsair - czy to dobry zasilacz?

(T Luk) #16

Podaj pełną konfigurację komputera...

(sla17) #17

Jaki model, wiadomo że są lepsze i gorsze, ale ogólnie Corsair padak nie robi, więc myślę, że powinno być OK.

(XOR) #18

Wspominałem o tym kilka postów wcześniej:

• proc.: Intel Core 2 Duo E8400 3 GHz

• graf.: Radeon HD4890 1 GB 3900 MHz

• pamięć: 4GB 1333 MHz

• dysk: Seagate 1TB 7200 obr/min

• płyta gł.: Gigabyte GA-P41T-D3

(T Luk) #19

@ UP

Dość mocny sprzęt i zasilacz marki Logic? Z założenia to nie mogło zbyt dobrze i zbyt długo poprawnie działać bo to słabiutkie zasilacze...

(XOR) #20

No ale 600W.