Pobramie całej strony

Cześć, potrzebuje pobrać cała stronę postawioną na pewnej domenie.

Może być to format .HTML

Wiem że można - prawy przycisk myszy i pobierz. Lecz zależy mi żeby po kliknięciu na dany odnośnik na stronie przeniosło mnie na niego, będąc offline.

Czy jest jakieś oprogramowanie do tego typu operacji, lub sposób na to?

Jaki system operacyjny?

A po co Tobie klon strony (kodu HTML)?

Windows 7 lub Ubuntu 16.4

Usuwają z pewnej strony ISO na PS2, które są na serwerze ich ale na stronie się nie pokazują. Poprzez kopię strony można dalej je ściągać z serwera.

To nie będzie działało zawsze. Możesz spróbować używać https://web.archive.org/, a jak chcesz to są wtyczki do pobierania kompletnych snapshotów stron, ale nazw nie pamiętam bo nigdy nie używałem. Dodatkowo jest jeszcze w każdej przeglądarce Ctrl+S.

Dla Windows użyj Teleport Pro, w Ubuntu wystarczy wget.

Co do pobierania całości strony, to pamiętaj o jednym: jeśli plik istnieje na serwerze, ale żaden z odnośników na stronie do niego nie prowadzi, to pliku nie pobierzesz. Strona musi mieć do niego odniesienie.

Ale że co? Jak plik jest na serwerze i znasz do niego adres to go pobierzesz bez względu na to czy gdzieś w internecie jest do niego link czy nie…

Jak masz pliki: index.html oraz moje-nagie.foty.jpg, a w pliku index.html znajduje się wyłącznie “hello world” bez odniesienia do pliku moje-nagie.foty.jpg, to jotpega automatycznie już nie pobierzesz. Chyba, że znasz jego dokładną nazwę.

No to jest chyba oczywiste, tylko, że nawet jeśli miałbyś img do tych zdjęć w html to wgetem i tak ich automatycznie nie pobierzesz. Strona nie jest pobierana przy pomocy jednego żądania lecz wielu, pobierając index.html pobierasz sam html, bez zewnętrznych skryptów css’ów i obrazków. Są programy które pozwalają prawie wszystkie te elementy pobrać i zapisać na dysku - na przykład każda przeglądarka przy pomocy Ctrl+S. Zapisze Ci na dysku wszystkie css, html i grafiki jakie dana podstrona wykorzystuje. Jednak nic Ci nie pobierze linków - odsyłaczy do innych podstron czy plików znajdujących się pod innym adresem jeśli sam o to nie zadbasz. Zapisywane są tylko te elementy które są wyświetlane na stronie, zawartość znajdująca się pod linkiem nim nie jest.

WinHHtrack, w wielu lustrach pobiera inne odsyłacze itd.

trzeba pamiętać o limicie URL, który moźna zmienić na dowolnie wielki.