Pobranie czcionki użytej na stronie


(wefhy) #1

Witam, jeśli nie ten dział, bo nie chodzi mi konkretnie o tworzenie stron, to przepraszam, ale wydaje mi się, że tu pytanie najbardziej pasuje. Chciałbym pobrać czcionkę użytą na stronie, ale nie wiem jak to zrobić. Szukałem dużo w internecie na ten temat, ale nic nie znalazłem. Chodzi mi konkretnie o czcionkę Dotsies Training Wheels użytą na stronie http://dotsies.org/

Chodzi mi konkretnie o czynność wyciągnięcia pliku czcionki z danej strony. Że większość czcionek da się wyszukać - wiem, ale ta jest użyta tylko na tej jednej konkretnej stronie.

Jak widać w załączonym obrazku, firebug jest w stanie pokazać podgląd czcionki, ale nie daje nigdzie możliwości jej pobrania. Nie wiem za bardzo, jakiego narzędzia mógłbym użyć.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

post-219931-0-35898500-1413741696_thumb.


(system) #2

http://dotsies.org/Dotsies%20Training%20Wheels.ttf

 

Na przyszłość:

 

Zapisujesz sobie stronę na dysk jako kompletna WWW. Szukasz pliku co ma po kropce “css”, przeglądasz odszukując prawdziwą nazwe pliku czcionki. A potem jak wyżej w linku adresu po “/” wklejasz.

 

W tym wypadku wszystkie nazwy czcionek są w pliku dotsies.css


(wefhy) #3

Będę pamiętał. Próbowałem pobrać jako kompletną www, ale przeszukałem tylko pliki które się pobrały, nie wpadłem na to, żeby zerknąć do css. Dzięki :slight_smile: