Pobranie danej gry z internetu po utracie nośnika

Witam.

 

Chcę pobrać grę (Need For Speed Carbon) z pewnej strony internetowej, gdyż już kawał czasu temu zdarzyło mi się, cóż, zgubić nośnik DVD zawierający wspomniany produkt. Tą grę mam jeszcze w kopii na PS2, lecz w interesuje mnie jedynie egzemplarz na PC. Czy będzie to zgodne z prawem?

 

Pozdrawiam, Jan0506.

Z tego co się orientuje to NFS’y mają kody CD-KEY, do aktywacji. Jeśli nie zgubiłeś tego kodu i aktywujesz nim pobraną grę - jest to tak jakbyś użył swojej płyty DVD, CD-Key to dowód że kupiłeś tą grę. Dodatkowo program od EA - Origin posiada możliwość aktywacji tego kodu i pobrania przez ten program tej gry prosto od EA. Na twoim miejscu spróbowałbym wpierw Originem od EA.

CD-keya również nie posiadam, był w zaginionym opakowaniu z grą. Cóż, czułbym się oszukany jeśli po utracie nośnika i posiadanie kopii na innej platformie nie mógłbym po prostu sobie pobrać gry. Cały czas czekam na wypowiedzi innych osób :wink:

Skoro nie masz klucza to jakbyś jej nie miał - więc nie widzę sensu twojego pytania :wink:

Cóż. Developer pieniądze dostał, a ja chcę po prostu grać.

Dalej bez sensu, to tak jak bym wygrał w lotto i zgubił kupon, a dalej bym się ubiegał o nagrode…

Bez sensu jest kupowanie trzeci raz tej samej gry. Nie chodzę do pracy i chcę wydawać pieniądze na coś innego. Gra to nie wygrana, cd-key to nie kupon.

Dalsza dyskusja nie ma sensu - ściągając grę do której nie masz klucza jest piractwem jak już kilka osób ci powiedziało. Chyba nie oczekujesz że ktoś powie inaczej ?