Pobranie globalnej książki adresowej w Outlook 2010


(Marcin Obala) #1

Witam

Mój problem polega na tym że chce sobie zaimportować kontakty z Outlooka do telefonu. Niestety Outlook jest na tyle toporny że nie jest to w sposób łatwy rozwiązane. Za komentarze w stylu zmień program pocztowy dziękuję z miejsca. Outlook 2010 - globalna książka adresowa a w nim tysiące kontaktów ale oczywiście nie chcę ich wszystkich. Mogę sobie ręcznie wejść w kontakty, kliknąć nowy kontakt a następnie wybrać osobę i dodać do listy, wtedy zaimportuje do telefonu jednak nie mam ochoty klikać kilkadziesiąt razy. Chciałbym zaimportować kontakty z globalnej książki adresowej do kontaktów w Outlooku a następnie zaimportować to do telefonu. Jakieś sugestie?


(goomish) #2

Tutaj -> http://support.microsoft.com/kb/238773 masz przepis jak to zrobić. Niestety, mam chyba jakiś słabszy dzień, bo przeczytałem to już trzy razy i nadal nic z tego nie kumam :smiley:

Wobec tego moja propozycja… Prosto, łatwo, przyjemnie. I kosztem maximum kilkudziesięciu groszy.

  1. Załóż sobie konto u wujka google,. Choćby na chwile, jeżeli ich nie lubisz, bo cośtam, cośtam

  2. Wyeksportuj (z Outlooka) do pliku csv potrzebne ci kontakty

  3. Zaimportuj w/w do kontaktów google.

  4. trzy minutki w google :slight_smile: i migiem konfigurujesz sobie konto/usługę SyncML albo Exchange ActiveSync (zależny czym dysponuje twój model telefonu) w telefonie.

  5. Kolejna chwilka to synchronizacja konta google z telefonem. Jesli masz wi-fi to za darmochę, jak nie, to cala ta operacja wyniesie cię kilka - kilkadziesiąt groszy, zależy od chciwości operatora :). na wszelki wypadek synchronizację ustaw tak aby odbywała się tylko w kierunku do telefonu. Żeby w wyniku jakiegoś nieporozumienia nie stracić kontaktów, które już masz w telefonie.


(Marcin Obala) #3

To co napisałeś samemu mógłbym zrobić jeśli miałbym kontakty w Kontaktach a nie w książce globalnej. Tu właśnie chodziło o to żeby ściągnąć kontakty z Globalnej listy. Reszta, jeśli chodzi o synchronizację jest załatwiona, chodziło tylko o to żeby kontakty globalne przenieść do lokalnych. Do csv mógłbym wyeksportować jeśli bym je już miał a po co mam eksportować skoro samo się zaktualizuje. Problemem było to że nie ma w outlooku opcji ściągnięcia wszystkich kontaktów, mogę sobie jedynie wyszukać. Na szczęście u mnie w pracy wszystkie kontakty dodatkowo są dodane do grupy wszyscy i tak z tej grupy dodałem wszystkie kontakty.


(goomish) #4

No dobra, czyli sobie jakoś poradziłeś. Dla potomności dodam tylko, że metoda z artykułu bazy wiedzy MS też działa.

Tutaj wykorzystanie tego w praktyce, z obrazkami -> http://community.spiceworks.com/how_to/show/1288 (punkty 1-4, reszta to eksport do excela)


(Marcin Obala) #5

Nie wiem co się stało ale u mnie w pracy okienko z kontaktami było puste i nie dało się tego tak zrobić, jedynie przez wyszukanie jakiegoś kontaktu. Teraz w domu uruchomiłem i kontakty wszystkie są. Dziwne.