Pobranie i instalacja windowsa xp

(Madras) #1

Witam, mam takie pytanie, które chodzi mi po głowie, czy można jakoś normalnie i legalnie pobrać skądś win xp i zainstalować na komputerze? Wiem, że jeszcze jakiś czas temu takie pytanie było by bez sensu, ale microsoft miesiąc temu zakończył wsparcie dla tej wersji. Na xp siedziałem dawno, dawno temu i chciałem sobie doinstalować go na mojego lapka obok win 7 albo ewentualnie postawić go na jakimś starym pececie w domu. Pozdrawiam.

(Odyniec_Stary) #2

Zakończenie wsparcia nie oznacza, że od teraz będą XP dodawać do Wyborczej za darmo. Więc odpowiedź na pytanie brzmi: nie, nie można.

(Przemek18) #3

Można mieć XP na wirtualnej maszynie,będzie to rozwiązanie znaczenie bezpieczniejsze niż jako drugi system na dysku,wszystkie zagrożenia nie przenikną do systemu gospodarza.Link do programu VirtualBox bardzo dobry program polecam https://www.virtualbox.org/

(tosiekbu) #4

Witam.

co do wirtualnej maszyny jeżeli posiadasz Windows 7 w jednej z  wersji  Professional, Ultimate lub Enterprise

Sprawdź sobie Windows xp mode

pliki do pobrania

Windows Virtual PC

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-Virtual-PC,Program,Windows,17611.html

następnie zainstaluj tryb windows xp

http://www.dobreprogramy.pl/Tryb-Windows-XP,Program,Windows,17612.html

(bachus) #5

Nadal należy mieć licencję na produkt, o to było przecież pytanie.

(tosiekbu) #6

Jeżeli ma legalną wersje windowsa 7 może bez problemu instalować tryb windows xp Microsoft udostępnia to narzdzie za darmo

(bachus) #7

Tak, ale nie jak zasugerowano w VirtualBox, czy innym na innym hoście (VMWare itp.).

(tosiekbu) #8

dokładnie dlatego proponuje postawienie xp-ka właśnie tak jak pisałem za pomocą trybu windowsa xp

(Odyniec_Stary) #9

W jakim celu? Nie tego dotyczy temat. 

(Butcher696) #10

Co do systemu wystarczy zakupić licencje Xp tak można ją nadal zakupić mimo że system nie wspierany już to można zakupić wersje pudełkową czy sam klucz + pobranie dowolnej in stalki z neta ,i od razu mówię nie potrzeba VB czy etc ,wystarczy umiejętne myślenie i nie klikanie w necie instalkach czy pobieranie z nie pewnych źródeł ,do tego antywirus i firewall i nigdy nic nie złapiesz sam miałem do 2013 xp i poza sp3 nie pobierałem updatów itp - do teraz posiadam na laptopie xp sp3 i nie daj się namówić na ten szum że wsparcie koniec atak masowy na xp 

Mam nawet laptopa z W2000sp4 i antywirus + firewall pomimo wiadomo przeglądarki i programów w wersji starszych ostatnich na w2000 działających nie złapałem nic a wykorzystuje w pełni pc i neta

(Odyniec_Stary) #11

Nie instalowanie aktualizacji to jedna z najgłupszych porad dotyczących bezpieczeństwa systemów. Nie musisz wcale pobierać, aby coś złapać. Wystarczy, że atakujący zechce wykorzystać nie załataną lukę w systemie, a tych od czasu SP3 (6 lat) odkryto mnóstwo. Oczywiście rozsądne korzystanie z sieci pomaga, ale to tylko jeden z elementów. Podstawą powinien być zawsze aktualny w poprawki system.

W przypadku XP im więcej czasu minie od zakończenia wsparcia, tym będzie bardziej podatny na atak.