Pobranie ISO Windows 8.1 z obsługą Bing

Witam,

Partycja recovery uległa uszkodzeniu na niej był system Windows 8.1 z obsługą Bing x64 Wersja 6.3 (Komplikacja 9600), klucz zapisany w BIOSie.

Tutaj znalazłam program https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows8

Czy to będzie ta wersja Windows 8.1?

Bo na pewno nie 8.1 Pro?

6ed687c1.png

 

Niestety - nie. Obraz Windows 8.1 Bing nie jest oficjalnie udostępniany, ponieważ jest to system stricte dla integratorów OEM, co oznacza że powinieneś skontaktować się z producentem swojego sprzętu w celu uzyskania nośnika odtwarzania systemu (o ile takowy nie został z nim dostarczony). Inne metody są … wysoce niezalecane.

Rozumiem, nośnika nie miałam, tylko partycja recovery.

 

Mam podobny problem z tabletem. Orginalnie był win8.1 z bing. Po upgradzie do 10 nie ma możliwości powrotu (błąd w recowery). Teraz utknąłem z 10, a na dodatek nie obejmie jej najbliższa aktualizacja (będzie wymagała min 2GB ram - nawet 32 bitowa!!!). Nawet Uefi nie da się wyłączyć, więc 7 odpada (Linux również). Mój tablet to czysty złom… może sprzedam go na części? :frowning:

To ci współczuje takiego tableta, ehh zresztą sama sobie też współczuje, ja mam laptopa lenovo na nim miałam recovery Windows 8.1 Bing partycja recovery uszkodzona, zostaje mi teraz wgrać 10 albo 8.1, a w ogóle posiadam oryginalną płytę z system Windows 7 Home Edition też mam UEFI i 7 nie mogę zainstalować z tej płyty bo wyskakuje blue screen, a z kolei instalacja z pena nie idzie, niby można zmienić w biosie ustawienia żeby wgrać 7 i inny OS bo mam trzy opcje do wyboru, u mnie ale coś mi się wychodzi a na poradnikach YT z moim laptopem jakoś 7 umieją wgrać.

 

 

Spokojnie, ludzie. Dlaczego linux odpada? Przecież obsługuje UEFI a nawet Secure boot. Wgrajcie a wasze tablety posłużą jeszcze długo.

Instalowałem działa bez problemu  [ciach]

 

@kuba3351

Nigdy z linuxa nie korzystałam i nawet nie wiem jak on wygląda, wolę Windowsa 7, ja posiadam laptopa lenovo a nie tableta :slight_smile:

Mam właśnie te opcje w biosie “UEFI a nawet Secure boot” i nie mogę postawić Windowsa 7.

 

@gregor23

Będzie to działać z moim keyem w biosie?

 

Instalowałem znajomemu i nie było problemu.Miał właśnie wersje z Bing.Wymieniałem uszkodzony dysk i tylko ta wersja pasuje,nie miał kopi Recovery.

Rozumiem, wiec będę musiała to pobrać.

Ale nie rozumiem tego co  tam pisze:

Tak jak w org klucz jest na początku i powinien czytać z Bios

Dla tych którzy nie posiadają klucza lub chcą później go użyć:

po rozpakowaniu archiwum mam w folderze plik ISO, plik sum kontrolnych i ei.cfg

który należy umieścić w ISO w folderze SOURCES 

żeby przenieść klucz na koniec instalacji.

Dziwnie to opisane, wiec to jest oryginalny system?

 

 

Oryginalny system możesz dostać jedynie od producenta sprzętu. Dlatego napisałem, że inne źródła są … jakie są.

No to rozumiem.

 

@Veers  Ten “Nieoryginalny system”  jest 100razy lepszy niż producenta sprzętu.

@jol88  Pobierz,instaluj  i tyle w temacie.

Pozdro.

@gregor23 - ja nie oceniam czy to jest “lepszy” czy “gorszy”. Ale dopóki nie zobaczę sum kontrolnych - to nie uwierzę w to że jest … oryginalniejszy niż oryginał :smiley:

@gregor23

Jak pobiorę to będę mogła zaktualizować do 10?

@Veers

Dobre :stuck_out_tongue: