Pobranie oraz konfiguracja xubuntu 14.04 LTS

Witam

Chciałbym “odkryć” jak to się jest użytkownikiem linuxa, a dokładniej jego dystrybucji. Jako iż pierwszy raz stykam się z tym systemem prosił bym o wiarygodny link do xubuntu 14.04 LTS lub nowszej, o pomoc w stworzeniu bootowalnego pendrive’a (8GB), oraz (jeśli wymagana) wstępna konfiguracja tego systemu.

 

Proszę tu jest program do tworzenia bootowanego pendriva , jeśli brak ci dystrybucji ściagasz jej obraz z internetu i nagrywasz :: http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

http://www.dobreprogramy.pl/tux99/Xubuntu-14.04-co-nowego-u-pogromcy-XP,53834.html

Głupie pytanie, ale czy sprawdziłeś na oficjalnej stronie projektu? To chyba najwiarygodniejsze źródło.

Jeżeli chcesz być użytkownikiem systemu Linux, to włącz myślenie. Bez tego będzie ciężko. Tymczasem nie potrafisz znaleźć w sieci obrazu iso.

Z takimi pytaniami zdecydowanie odradzam nawet próbę instalacji tego systemu i innych z tej rodziny. Przez swój brak wiedzy, zainteresowania i chęci tylko zniechęcisz się do tak dobrego systemu. Chociaż jeśli już to odradzam używanie dystrybucji z pod szyldu cannonical.

Myślę że to będzie najlepsze  Spolszczone okodekowane  jedne z linków spod 32 i 64 działają , dodam że można zainstalować na pendrive ,dysku obok komputera (usb 3.0) itd. itp.

http://ubuntu.pl/pobierz.php

Zapomnij o takim badziewiu! Systemy z rodziny gnu/linux pobieraj tylko ze strony autora a nie jakiś drugorzędnych stron które nie wiadomo co namieszały w obrazie.

xubuntu : http://xubuntu.org/getxubuntu/

Ciekawi mnie czy kiedykolwiek pobrałeś to “badziewie” ,uruchomiłeś ? To byłe forum robiło dobrą robotę szkoda że zostało zawieszone. 

Na tym “badziewiu” można od razu działać jest tam skrypt konfiguracyjny ,zostały usunięte zbędne tłumaczenia i dodane podstawowe programy. A środowiska można sobie doinstalować https://pl.wikibooks.org/wiki/Ubuntu/Instalacja_innych_środowisk_graficznych

Czy teraz w obrazach ze stron autora jest np lame ?

Jeszcze do autora tematu nie należy wierzyć wszystkiemu co piszą w internecie tym bardziej temu co powyżej  napisałem.  .

Tu jeszcze większość dystrybucji (ogromna) http://distrowatch.com/

Owszem i nawet używałem jakiś czas ale moim skromny zdaniem nie taki cel jest używania linuxa. Oczywiście można pobrać dystrybucję “out of box” która po zainstalowaniu jest gotowa do użytku. Kłopot w tym że jest to głównie obraz systemu który podczas instalacji rozpakowuję się na dysku (coś jak inteligentne recovery). Efekty są takie że nie wiele funkcji systemu jest konfigurowana bezpośrednio na danym komputerze z programami włącznie a o głębszych zmianach w systemie możesz zapomnieć bo wszystko się posypie. Dlatego nie ufam przerobionym dystrybucjom i zawsze wolę swój system zbudować własnoręcznie. Bo to właśnie jest główna zaleta linuxa. Że masz władzę nad swoim komputerem.

Do autora : https://www.google.pl/ wpisujesz i wyszukujesz przy obrazie płyty nie ma problemu z dystrybucją (jaką sobie zażyczysz) reszta  podana wcześniej , a jeśli nie to wyszukuj " Pobranie linuxa to banalna sprawa dodam od siebie , mimo iż nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i być może zostanę zlinczowany “” . Pozdrawiam

To może tak o konfiguracje chodzi mi o:

-UTF-8 w MousePad’ie i w innych programach.

-Połączenie z Internetem Wi-Fi  (Karta: DELL Wireless 1490 Dual Band WLAN Mini-Card).

Oraz jakieś małe zapoznanie z Terminalem :wink:

 

https://wiki.ubuntu.com/