Pobranie visty z internetu

(system) #1

Witam mam pytanie jak wielu z nas kupilem laptop w sklepie z wgranym windowsem vista i z kluczem i teraz chce zformatowac dysk czy moge sciagnac program z internetu szukalem w google ale za wszystko musze placic a mam w sumie legala szukam vista home premium jezyk niemiecki

(Jacob) #2

Znaczy tak - oficjalnie powinieneś iść do znajomego który ma oryginalną Vistę i poprosić go o zrobienie kopii płyty. Instalujesz system z tej kopiowanej płyty i wszystko jest pięknie.

Jest drugie wyjście przez niektórych kwestionowane:

Pobrać system z internetu. Moim skromnym zdaniem jest, że pobranie systemu z globalnej sieci i używanie go z własnym kluczem jest legalne, gdyż NIKOMU w ten sposób nie szkodzisz. Microsoftowi w końcu zapłaciłeś już za klucz, a to, że nie dorzucił Ci płyty to tylko i wyłącznie jego skąpstwo. Myślę, że jeśli pokażesz policji w razie kontroli naklejkę pod laptopem z kluczem i fakturę za zakup tego sprzętu nie będą tutaj doszukiwać się tego skąd masz ten system - mogłeś przecież zainstalować nakładką spolszczające i na to samo by wyszło...

Jak już pisałem pierwsze wyjście jest bezpieczniejsze, ale jeśli pobierzesz niemodyfikowaną wersję systemu z Internetu nikt nie będzie wstanie udowodnić Ci, że nie przegrałeś tej płyty od znajomego...

(waderr73) #3

A na ukrytej partycji w laptopie nie masz tej visty?

(system) #4

hm na ukrytej partycj? jestem tylko rzeznikiem

(waderr73) #5

Podaj jakiego masz laptopa. Wciskaj F2 albo F9 jak odpalisz lapka, zależy jaka firma. Sprawdz jakie płytki dostałeś razem z laptopem. Szukaj płytki "recovery"

(system) #6

acer aspire 5735 z nz wgrany windowsem vista home premium na spodzie jest naklejka z kluczem i nie bylo zadnych plyt :smiley:

(waderr73) #7

Przy odpalaniu wciśnij Alt + F10

A jak nie pójdzie to zrób tak:

... enter your bios enable Acer disk-to-disk recovery

... D2D recovery in "Main" ... save on exit of bios

... reboot... while Acer logo shows press +