Pobranie visty z internetu

Witam mam pytanie jak wielu z nas kupilem laptop w sklepie z wgranym windowsem vista i z kluczem i teraz chce zformatowac dysk czy moge sciagnac program z internetu szukalem w google ale za wszystko musze placic a mam w sumie legala szukam vista home premium jezyk niemiecki

Znaczy tak - oficjalnie powinieneś iść do znajomego który ma oryginalną Vistę i poprosić go o zrobienie kopii płyty. Instalujesz system z tej kopiowanej płyty i wszystko jest pięknie.

Jest drugie wyjście przez niektórych kwestionowane:

Pobrać system z internetu. Moim skromnym zdaniem jest, że pobranie systemu z globalnej sieci i używanie go z własnym kluczem jest legalne, gdyż NIKOMU w ten sposób nie szkodzisz. Microsoftowi w końcu zapłaciłeś już za klucz, a to, że nie dorzucił Ci płyty to tylko i wyłącznie jego skąpstwo. Myślę, że jeśli pokażesz policji w razie kontroli naklejkę pod laptopem z kluczem i fakturę za zakup tego sprzętu nie będą tutaj doszukiwać się tego skąd masz ten system - mogłeś przecież zainstalować nakładką spolszczające i na to samo by wyszło…

Jak już pisałem pierwsze wyjście jest bezpieczniejsze, ale jeśli pobierzesz niemodyfikowaną wersję systemu z Internetu nikt nie będzie wstanie udowodnić Ci, że nie przegrałeś tej płyty od znajomego…

A na ukrytej partycji w laptopie nie masz tej visty?

hm na ukrytej partycj? jestem tylko rzeznikiem

Podaj jakiego masz laptopa. Wciskaj F2 albo F9 jak odpalisz lapka, zależy jaka firma. Sprawdz jakie płytki dostałeś razem z laptopem. Szukaj płytki “recovery”

acer aspire 5735 z nz wgrany windowsem vista home premium na spodzie jest naklejka z kluczem i nie bylo zadnych plyt :smiley:

Przy odpalaniu wciśnij Alt + F10

A jak nie pójdzie to zrób tak:

… enter your bios enable Acer disk-to-disk recovery

… D2D recovery in “Main” … save on exit of bios

… reboot… while Acer logo shows press +