Pobranie wersji testowej Vista Home Premium SP1

Otóż mam problem, kupiłem jakiś czas temu laptopa. Używanego, mam klucz OEM, wiem jaki system potrzebuje, ale nie wiem skąd mam wziąć Viste. Szukam Visty Home Premium SP1 32 bit. Nie da się jakoś pobrać tej wersji na microsoft.com lub jakoś wersji testowej co dzięki OEM ją uaktywnię? Lub bezpośrednio na stronie wpisać klucz i następnie pobrać ? Na necie nie mogę znaleźć, a nie będę kupować systemu skoro mam key. Liczę na pomoc.

Vista ma to do siebie, że wersja systemu uaktywnia się po jego wpisaniu, czyli idąc logiką mając instalkę, są w niej wszystkie wersje systemu, a która zostanie aktywowana zależy od klucza.

Czyli musisz pobrać instalator i po prostu wpisać swój klucz i system będzie legalny.

Można popytać wśród znajomych. Ta wersja Visty była bardzo popularna - chyba, że wszyscy znajomi będą mieli tylko obrazy pod swoje laptopy. Wtedy szukaj znajomych z wersją box.

Sprawdź poprzez narzędzia systemowe, czy przypadkiem nie masz ukrytej partycji z systemem w laptopie. Wnioskuję takie rozwiązanie skoro nie dostałeś płyty przy kupowaniu tego laptopa.

Zapytaj sprzedającego jaka była sytuacja z systemem. Może ma u siebie płytkę.