Pobranie win 10 z Media Creation Tool

Witam. Postanowiłem pobrać win 10 64-bit z tej aplikacji. Pobieram w wersji iso. Później będę chciał wgrać na dvd.
Jaka to wersja win 10? Coś czytałem o Threshold i Anniversary Uptade. Mam rozumieć, że ten obraz sytemu nie ma tych aktualizacji, jest czysty? Nie będę miał możliwości zainstalowania tych aktualizacji - wsparcie się kończy, czy coś w tym stylu?

Z tego co sobie przypominam ta wersja zawiera AU, ale nie dam sobie ręki uciąć, że to prawda.

Zapomniałem dodać, że system zainstaluje dopiero za pół roku na nowym kompie.
Czy w takim razie, czy nie utracę jakiś ważnych aktualizacji, itp. ze względu na zły/stary obraz systemu?

Na Twoim miejscu pobrałbym obraz w momencie kiedy będziesz chciał instalować system , będziesz miał najaktualniejszy obraz.

1 polubienie

Ok, wezmę to pod uwagę.

A w tej aplikacji zmienia się w ogóle coś? Aplikacja pobiera obraz systemu z serwerów microsoftu, ale czy oni tam zamieszczają te aktualizacje?

Jak za pół roku pobiorę jeszcze raz obraz systemu to w jaki sposób sprawdzić czym się rożni od tego co dzisiaj pobrałem?
Wiem, że zainstalować oba i zobaczyć, ale to w ostateczności. Wystarczy zobaczyć pojemność obu plików?

PS: Dodam, że to będzie mój pierwszy win 10, więc nie wiele wiem jak wygląda, itp.

Aplikacja służy do aktualizacji systemu do windows 10 (wtedy samodzielnie pobiera aktualizacje jeśli są dostępne z internetu, przed samą instalacją i wgrywa już zaktualizowany obraz) oraz umożliwia stworzenie nośnika z Win 10. Gdy obraz pobierzesz teraz, po rozmiarze pliku będziesz mógł sprawdzić czy różni się od nowo pobranego za jakiś czas.

To nie tak - pobiera aktualne iso, już z zawartymi oprawkami a nie pobiera ich oddzielnie i dopiero z nich tworzy iso.

Pobiera iso, nie oddzielając aktualizacji. To jaką wersję systemu pobierzesz możesz sprawdzić już przed pobraniem poprzez odczytanie wersji narzędzia do pobierania iso (jego wersja jest zawsze zgodna z wersją systemu, który nim pobierasz)

Tak z ciekawości sprawdziłem w logach (bo najpierw pobierał na dysk systemowy, a potem dopiero tworzył iso w miejsce wybrane przed instalacją) i takie coś mam:
windowsupdate.com/d/Updt/2017/01/14393.0.161119-1705.rs1

W takim razie to wersja ze stycznia z aktualizacjami?

Jak najbardziej, ten program buduje ISO z uwzględnieniem wszystkich aktualizacji.