Pobranie Windows 7

Hejka,

Mam do was pytanie. Na laptopie mem 7 HP, ale kurde chyba jest, źle zainstalowana, albo jakaś wadliwa wersja. Aplikacje dość długa startują, i sam windows z 1.30 min się ładuje…choć w kompie jest ład i porządek! więc tylko format przychodzi mi do głowy…

Chce wywalić tego windowsa i wgrać czystego. Ale czy mogę ciągnąć obraz 7 HP (mam taką właśnie wersję x64) i zarejestrować go numerem na odwrocie laptopa legalnie?? Płaci się chyba za klucz a nie za nośnik…

Czekam na odp :slight_smile:

Najlepiej jak pójdziesz do kolegi i pożyczysz nośnik z 7 HP x64 i zainstalujesz. Może się wtedy nie aktywować, i trzeba dzwonić na infolinię MS. Wszystko jest legalne i możesz tak zrobić. Tylko nośnik musi być ( nie grzebany )

A na lapku nie masz partycji recovery żeby zrobić reinstalację ?

Na pewno ma tylko reinstalacja z recovery to nic innego jak system z całym syfem od producenta. Różne triale, demka. Programy które woogóle się nie używa i pięknie potrafią zamulić kompa. Wiec najlepiej czysty system plus sterowniki

Zazwyczaj wersja która mamy na Recovery jest aktywowana zbiorowym kluczem OEM a nie tym który ma się na nalepce. Pożyczenie od kumpla płyty instalacyjnej, zainstalowanie systemu BEZ WPISYWANIA CD-KEYa (ale wybierając odpowiednią wersję podczas instalacji) i podanie klucze dopiero podczas internetowej aktywacji Wina już po instalacji załatwi sprawę i będzie legalne no bo instalujesz system z oryginalnego nośnika i aktywujesz ORYGINALNYM ZAKUPIONYM PRZEZ SIEBIE kluczem.

Na 99% tak jest.

Niektórzy producenci komputerów wrzucają na dysk certyfikat który pozwala aktywować system offline, jest to plik z rozszerzeniem xrm-ms.

Może znajdować się w katalogu

C:\nazwaproducenta\oem

C:\windows\system32\oem

lub też innym…

Do takiej aktywacji należy użyć klucza zbiorowego, certyfikatu oraz skryptu slmgr.

uruchamiamy “wiersz poleceń” w kontekście administratora.

slmgr /ipk kluczproduktu

slmgr /ilc "dysk:\scieżka\do\pliku.xrm-ms"

Właśnie nie mam od kogo pożyczyć płytkę… Dlatego się pytałem skąd (i legalnie) można pobrać 7… Aaa o co chodzi z tą aktywacją przez telefon?? jest to jakiś automat?

Tak, dzwonisz, słuchasz i wklepujesz wygenerowany ciąg cyfr, a następnie otrzymujesz nowy ciąg :slight_smile:

aha… z jakiego źródła mógłbym zdobyć 7 ? a na stronie microsoftu nie ma jakiegoś linka do pobrania 7 HP?

Nie ma.

Zainstaluj z partycji recorvery i odinstaluj wszystkie zbyteczne dodatki - w tym przypadku nikt nigdy nie zarzuci Ci legalności Twojego systemu.

nie wiem czy samsung oferuje instalacje systemu bez dupereli…

A czy ja napisałem, że oferuje? Zainstaluj z całym inwentarzem “dodatków” i odinstaluj to co zbytecznego Samsung dorzucił.