Pobranie Windows 7


(k-9) #1

Hejka,

Mam do was pytanie. Na laptopie mem 7 HP, ale kurde chyba jest, źle zainstalowana, albo jakaś wadliwa wersja. Aplikacje dość długa startują, i sam windows z 1.30 min się ładuje...choć w kompie jest ład i porządek! więc tylko format przychodzi mi do głowy...

Chce wywalić tego windowsa i wgrać czystego. Ale czy mogę ciągnąć obraz 7 HP (mam taką właśnie wersję x64) i zarejestrować go numerem na odwrocie laptopa legalnie?? Płaci się chyba za klucz a nie za nośnik...

Czekam na odp :slight_smile:


(majster_jk) #2

Najlepiej jak pójdziesz do kolegi i pożyczysz nośnik z 7 HP x64 i zainstalujesz. Może się wtedy nie aktywować, i trzeba dzwonić na infolinię MS. Wszystko jest legalne i możesz tak zrobić. Tylko nośnik musi być ( nie grzebany )


(mityk) #3

A na lapku nie masz partycji recovery żeby zrobić reinstalację ?


(majster_jk) #4

Na pewno ma tylko reinstalacja z recovery to nic innego jak system z całym syfem od producenta. Różne triale, demka. Programy które woogóle się nie używa i pięknie potrafią zamulić kompa. Wiec najlepiej czysty system plus sterowniki


(Pharun) #5

Zazwyczaj wersja która mamy na Recovery jest aktywowana zbiorowym kluczem OEM a nie tym który ma się na nalepce. Pożyczenie od kumpla płyty instalacyjnej, zainstalowanie systemu BEZ WPISYWANIA CD-KEYa (ale wybierając odpowiednią wersję podczas instalacji) i podanie klucze dopiero podczas internetowej aktywacji Wina już po instalacji załatwi sprawę i będzie legalne no bo instalujesz system z oryginalnego nośnika i aktywujesz ORYGINALNYM ZAKUPIONYM PRZEZ SIEBIE kluczem.


(Gregorsi) #6

Na 99% tak jest.

Niektórzy producenci komputerów wrzucają na dysk certyfikat który pozwala aktywować system offline, jest to plik z rozszerzeniem xrm-ms.

Może znajdować się w katalogu

C:\nazwaproducenta\oem

C:\windows\system32\oem

lub też innym.......

Do takiej aktywacji należy użyć klucza zbiorowego, certyfikatu oraz skryptu slmgr.

uruchamiamy "wiersz poleceń" w kontekście administratora.

slmgr /ipk kluczproduktu

slmgr /ilc "dysk:\scieżka\do\pliku.xrm-ms"

(k-9) #7

Właśnie nie mam od kogo pożyczyć płytkę... Dlatego się pytałem skąd (i legalnie) można pobrać 7... Aaa o co chodzi z tą aktywacją przez telefon?? jest to jakiś automat?


(Laszjwrz) #8

Tak, dzwonisz, słuchasz i wklepujesz wygenerowany ciąg cyfr, a następnie otrzymujesz nowy ciąg :slight_smile:


(k-9) #9

aha.... z jakiego źródła mógłbym zdobyć 7 ? a na stronie microsoftu nie ma jakiegoś linka do pobrania 7 HP?


(Cedar) #10

Nie ma.

Zainstaluj z partycji recorvery i odinstaluj wszystkie zbyteczne dodatki - w tym przypadku nikt nigdy nie zarzuci Ci legalności Twojego systemu.


(k-9) #11

nie wiem czy samsung oferuje instalacje systemu bez dupereli...


(Cedar) #12

A czy ja napisałem, że oferuje? Zainstaluj z całym inwentarzem "dodatków" i odinstaluj to co zbytecznego Samsung dorzucił.