Pocięty szablon strony

To nie łatwiej wrócić z powrotem do projektu w Photoshopie, tam go “przyciąć” i ponowne pociąć na tabelki? Przynajmniej się nie rozsypie :wink:

Czemu pole #1 ma wysokość 119, a pole #2 + #4 (5,6,7,8,9) to 52+68=120? Gdyby dodawać zadeklarowane wysokości to teoretycznie lewa kolumna ma 1400, tak jak i pozostałe, ale przez tą różnicę faktycznie wysokość wyjdzie 1401 (bo pole #1 będzie i tak wysokie na 120). Czy to błąd cięcia grafiki? Bo jeśli faktycznie #10 ma się zaczynać 1piksel wyżej, niż #11 to będzie trzeba więcej kombinować.

Zakładając jednak, że to błąd, to dałbym kilka poprawek, bo obecnie panuje mały bałagan w tabeli:

Trzeba poprawić rysunki #1 #10 #12 #13 o ten nieszczęsny 1 piksel, w efekcie #1 ma wysokość 120 (a nie 119), a #13 ma wysokość 330 (a nie 331),

spacer.gif zostawiłbym tylko ten pierwszy, ale rozciągnąłbym go na całą wysokość tabeli, czyli rowspan=5 i height=1400;

pole #3 - rowspan=5, a nie 6;

pola #4 do #9 niepotrzebnie mają rowspan=2;

#10 - niepotrzebny rowspan.

Przypatrz się rysunkowi - czarne ramki to komórki twojej tabeli, szarymi liniami zaznaczyłem jak komórka poprzez polecenie rowspan albo colspan łączy kilka mniejszych komórek.

http://img153.imageshack.us/img153/7334/tabelavf.png

| allegro-pociete_01.gif | allegro-pociete_02.gif | allegro-pociete_03.gif | spacer.gif |
| allegro-pociete_04.gif | allegro-pociete_05.gif | allegro-pociete_06.gif | allegro-pociete_07.gif | allegro-pociete_08.gif | allegro-pociete_09.gif |
| allegro-pociete_10.gif | allegro-pociete_11.gif |
| allegro-pociete_12.gif |
| allegro-pociete_13.gif |
[/code] W tym momencie wywalenie (lub zmiana rozmiaru) 3# nie powinno być problemem - pamiętaj tylko, żeby poprawić szerokość tabeli (czyli po wywaleniu #3 width=1129). [color=#4000FF]Pomijam już fakt, że na tabelkach od lat nie pisze się stron :lol: choć doskonale to rozumiem - jak się uczyłem HTMLa 6-7 lat temu sam robiłem strony, w których tabela była w komórce innej tabeli, która była włożona do innej tabeli - miałem 3 albo i 4 poziomy tabel zagnieżdżonych :D[/color]

[code]

Wstęp o projekcie PegasosMorphOS


right_triangle_s.jpg

dzięki wielkie miken1200, wszystko już jest oka