Pocketbook Touch lux 5 - cofa o jedną stronę. Nie zapamiętuje ostatniej strony

Witam,
Nie wiem, czy to kwestia ebooka, ale wcześniej takiego problemu nie miałem, a jak pojawiało się, to na krótko. Teraz po zakupie ebooka w księgarni PWN w formacie epup, czytnik nie zapamiętuje ostatniej strony. Cofa mnie do strony 44, a jak dojdę do 47, to znowu do 44. Rok temu zakupiłem czytnik, a przeważnie kupowałem w helionie, i żadnego problemu nie było. Książka za pierwszym razem po otwarciu w czytniku miała dwa rodzaje wielkości czcionek. Powiększałem, zmniejszałem, ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu, znowu strona 44. Przywracałem do ustawień fabrycznych, nawet wykonałem formatowanie pamięci wewnętrznej (ebooki przeczytane mam na kompie, więc utrata na czytniku mnie nie zaskoczyła). Jak to widzicie?

Tak jest tylko na tej jednej książce, czy na wszystkich?

Jak napisałem na samym początku, że wcześniej nie było żadnego problemu. Jak pojawiło się, to wystarczy raz lub dwa razy ustawić i gotowe. W tym ebooku w formacie epup, niestety, jak wgralem na czytnik, to dwie różne czcionki były. Przeczytałem do strony 45, i wyłączam czytnik. Następnie włączam i strona 44. Jak przejdę dalej np: do strony 47, to mnie cofa o dwie strony a przyciski mam sprawne i sprawdzałem, więc poprzedzam pytanie o wciśniętych przyciskach.

Spróbuj przekonwertować ebooka który sprawia problemy na PC do innego formatu. Np. za pomocą Calibre.

Ale ten ebook jest epup. A nie będę konwertować z epup do epup. Będę czytał na tablecie, a nie na czytniku. I zanim kupiłem czytnik, tak robiłem. Tylko zastanawiam się, czemu nie wszystkie ebooki są dopracowane, aby zapamiętywały ostatnią stronę.

Skonwertuj na mobi. Ja na czytniku w 99% korzystam z Legimi, a w urządzeniach z Androidem dodatkowo z Moon+ Reader. Jedyne problemy jakie miałem, występowały w Apple, zdarzyło mi się kilka książek, które na kilkunastu dostępnych czytnikach dla iOS zawieszały aplikację i nic nie pomagało. Czasami Legimi się zgubi z synchronizacją, ale poza tymi felerami zawsze wszystko śmigało.

Czasami bywa tak, że jakiś ebook ma jakieś błędy, tak jak z tym wieszaniem, może tutaj akurat pojawia się problem z zapamiętaniem strony.

Ja akurat z Legimi nie korzystam. Jak wcześniej pisałem, zakupiłem ebook w PWN i miałem wersję epup i mobi. Ale mobi jest dla Kindle. I nie wiem jak jest z jakością.
Będę czytać na tablecie w apce ReadEra, który mi przypadł do gustu.

Większość sensownych aplikacji odczytuje oba formaty, a także wiele innych. ReadEra o ile pamiętam obsługuje oba formaty.

Ale read era nie ma buga z cofaniem się stron najwyraźniej.

Jak PWN było łaskawe to może dwa formaty sprzedają na jednej licencji wynajmowania.

W sumie ciekawe czy liczył na gotowca np. Firmware z usuniętym bugiem lub że wolontariusz opisze błąd producentowi.

Czytnik ten obsługuje formaty

ACSM CHM DJVU DOC DOCX EPUB EPUB (DRM) FB2 FB2.ZIP HTM HTML MOBI PDF PDF (DRM) PRC RTF TCR TXT

Zatem nie widzę problemu z konwersją na inny i sprawdzeniem czy czytnik będzie sprawiał problem.

Czytnik nie sprawia i nie sprawiał problemu. Dobrze, zdecydowałem się, i jak wcześniej pisałem, że przeczytam ten ebook na tablecie. jak przeczytam, to zobaczę, jak będzie z ebookiem w formacie mobi.
@wasabi1084 nie musiałeś mi przypominać jakie formaty czyta mój czytnik, gdyż doskonale o tym wiem:)