POCO F5 Pro do kiedy aktualizacje Android

Dzień dobry,

poważnie myślę aby kupić telefon POCO F5 Pro, ale mam pytania dot. aktualizacji Android (nakładka MIUI). Ile aktualizacji do nowych wersji Android oferuje producent dla tego modelu? Proszę nie proponować wszelkiego rodzaju customy lub „a na co mi to potrzebne, bo różnicy i tak nie zauważysz”. Nie potrafię znaleźć takiej informacji w sieci a dla innego modelu POCO to producent gwarantował 3 aktualizacje Android do nowych wersji. Dziękuję :slight_smile:

Tu może być podobnie. Zazwyczaj dają 3 lata i 2 aktualizacje wersji systemu Android.

Czyli pewnie 14 (MIUI 14/15), 15 (MIUI 14-16), 16 (MIUI 15-17), i 16 z kolejnym MIUI (max MIUI 18) - zamiast 17 (a potem kupno pewnie już F8-F9).

dzięki za odpowiedzi ale to są tylko przypuszczenia. Czy macie może wiarygodne źródła, gdzie pisze ile będzie aktualizacji android (MIUI) itd?

Piszą tak ogólnie Xiaomi Security Center

Zazwyczaj utrzymujemy aktualizacje zabezpieczeń przez co najmniej 2 lata po pierwszej dostawie danego modelu urządzenia.
*W przypadku niektórych modeli możemy wspierać aktualizacje zabezpieczeń przez 3 lata lub dłużej, w zależności od aktualnych warunków. W przypadku wykrycia bardzo poważnej luki w zabezpieczeniach możemy również dostarczyć niezbędne poprawki zabezpieczeń, nawet jeśli urządzenie znajduje się na liście produktów wycofanych z eksploatacji.
Translated with DeepL

a tutaj szczegółowo odnoszą się do wybranych modeli: Xiaomi Security Center

Tak więc jeżeli konkretnie nie ma wzmianki o jakimś modelu, to pewien możesz być że wg warunków ogólnych masz 2 lata od momentu pojawienia się telefonu na rynku. Czy będzie 3 lata? To pewnie zależy od popularności modelu.

hehe, 3 ;ata na urządzenie od premiery…

dziękuję wam za odpowiedzi. Po przemyśleniu dochodzę do wniosku, że nie opłaca się kupować jednak tego telefonu. Trochę poczekam, dołożę i kupię gdzieś na wiosnę po prostu iPhone 15 Pro. System iOS jest znacznie dłużej wspierany i poza tym szybkość działania telefonu też będzie świetna po 5 latach użytkowania. Akurat jestem z tych co dbają o telefony, nie niszczą itd.

To prawda co do iOS. Mam dostęp do iPhone’a Xs z iOS 16.6.1 i dziaa całkiem dobrze. Jednak iOS to nie Android.

Generalnie im droższy telefon tym dłużej wspierany ale to też trzeba sprawdzać dla konkretnych modeli. Nowy iPhone jest bezpieczną opcją. Samsung ostatnio też nieźle wspiera.

No ale jak popatrzysz ceny samsungów a iphone to bardziej się opłacać wybrać jednak to drugie, nawet gdy generacja jest starsza. Oczywiście patrzę tutaj względy wydajności, aktualizacje itd. Ale tak, masz rację :slight_smile:

Zastanawiam się jedynie jak to wygląda pod kątem jeszcze prywatności. Wiem, że Android jako system Google’a to ma domyślnie włączonych mnóstwo opcji dostosowania reklam czy innych bzdur. Iphone też tak ma? Kiedyś pod kątem prywatności Apple dbało o ścisłą ochronę danych a jak to wygląda teraz? Dużo osób wybiera też sprzęt Apple bo lepsza prywatność, ale czy to jest wciąż aktualny temat?

Powiem Ci, że przy obecnych cenach konkurencji to sam zastanawiam się nad iPhone. Nie wiem jak jest z reklamami, na Androidzie używam https://blokada.org/ i nie mam żadnych. Co ciekawe ta apka jest też oficjalnie w App Store.

Co mnie jeszcze przekonuje do Apple to jest ich sprzętowe rozwiązanie Secure Enclave - Wsparcie Apple (PL). Takie rzeczy ma oczywiście również konkurencja, ale podobno Apple robi to najlepiej, Co to jest „bezpieczna enklawa” firmy Apple i jak chroni mój iPhone lub Mac? - TheFastCode, choć z drugiej strony zaliczyli już z tym kilka wpadek, np Vulnerabilty in iOS Secure Enclave Could Be Security Risk | Macworld

Generalnie oba systemy mają swoje wady i zalety. Skupiłbym się na sprzęcie otrzymującym jak najdłużej aktualizacje, od momentu jak go kupisz.

1 polubienie

dzięki za polecenie blokada.org. Nie wiedziałem, że jest coś takiego :slight_smile:
cały czas korzystam z Firefoxa + dodatek noscript + ublock i jakoś blokuje ale kiepsko to działa. Dziś sprawdzę blokada.org :smiley: dzięki! :slight_smile:

poczekam jeszcze kilka miesięcy i zdecyduję się na iphone. Chcę się tylko upewnić, że nie będzie jakiś wpadek sprzętowych bo wtedy inwestycja w nowy model będzie kiepską inwestycją :slight_smile: wtedy lepiej wybrać model wcześniejszej generacji :slight_smile:

wiesz co? masz u mnie minusa. Sprawdziłem tą aplikację blokada.org wersja 6. Aktywowałem wersję płatną próbną, zrobiłem przelew „zerówka”, aplikacja aktywowała się. Włączyłem wszystkie filtry, wersję językową PL oraz dodałem wymagany adres DNS w konfiguracji telefonu. Otworzyłem poprzez Chrome następujące portale: dobreprogramy.pl, interia.pl, onet.pl, wp.pl i tragedia. Aplikacja mimo, że ma włączone wszystkie możliwe filtry (przeklikałem ją) to mało co blokuje tych reklam. Usunąłem ją, zrezygnowałem z dalszej subskrypcji, bo stwierdzam że jest nieskuteczna. Raz zrobiłem reset telefonu i nic nie pomogło, nawet uruchomienie aplikacji w tle. Jeśli Tobie faktycznie aplikacja działa to czy możesz jako dowód nagrać film na telefonie i scrollować w dół strony www, które wymieniłem? ciekaw jestem czy u Cb wszystko będzie po-blokowane bo szczerze wątpię. Prześlij dowód i dzięki!

Używam Firefox wraz z ublock. Na takie dziadostwo jak Onet czy WP nie wystarczy zwykły blok DNS. Faktycznie potwierdzam że w Chromie na Androida wszystkie reklamy są nawet z włączoną Blokadą. Oni się bardzo starają pod tym względem. Bez dodatku blokującego ciężko. Z drugiej strony w wielu apkach i na wielu stronach nie mam reklam tylko dzięki blokada a na portale typu Onet czy WP, czy inne podobne po prostu nie wchodzę więc nie testowałem na nich nigdy blokady. Używam darmowej wersji blokady, nigdy nie płaciłem.

Większość stron używa reklam Google czy podobnych. Te duże portale mają jakieś swoje patenty.

Kurde, może ja jestem nie na czasie z blokadą i coś zmienili, zawsze wchodzę na strony mając też uBlocka.

No to co mogę jeszcze polecić. Wielu ceni sobie https://adguard.com nie wiem tylko czy jest wersja na iPhone.

edit: jest ‎AdGuard — adblock&privacy on the App Store

dzięki za wyjaśnienie :slight_smile:

Sprawdz polecany przeze mnie AdGuard DNS. Dajesz to w router, nie przeglądarkę.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.