Poczas pracy komputer strasznie spowalnia

Na początek wkleję od razu pliki z FRST

http://www.wklej.org/id/3375212/ - FRST.txt
http://www.wklej.org/id/3375214/ - Addition.txt
http://www.wklej.org/id/3375215/ - Shortcut.txt

Problem z moim komputerem albo systemem pojawił się jakiś czas temu. Na co dzień zajmuje się montażem filmów oraz grafiką a wieczorami wraz ze znajomymi lubimy sobie pograć - i tutaj zaczyna się problem. Otóż po całym dniu pracy - rendering, montaż, export plików - kiedy uruchamiam PUBG (nie tylko jest to w tej grze, ale w nią głównie gramy) gra zaczyna strasznie klatkować. Czuć wyraźny drop fpsów przez co nie da się grać i wymagany jest ponowny restart komputera aby wszystko zaczęło poprawnie działać.

Niestety ale problem również nie polega na tym, że komputer spowalnia podczas grania. Po całodniowym montażu coś zaczyna się dziać nie tak całkowicie z komputerem i programami, gdyż wyraźnie wieczorem komputer zaczyna spowalniać. Nie mam płynnego podglądu wideo, wszystko klatkuje, również przełączanie między programami jest dość uciążliwe i nie da się pracować w komfortowych warunkach.

Jeżeli ma to jakieś znaczenie to przy uruchamianiu komputera przez 5 sekund kiedy wszystko się ładuje jest delikatna ścinka systemu, gdzie myszka nie działa etc.
Posiadam również pamięci ram, gdzie 16gb jest CL10 natomiast 8gb jest CL9 - aczkolwiek nie sądzę, że jest to aż taki problem aby komputer tak strasznie był spowolniony.

Mam nadzieję, że uda się rozwiązać ten problem, gdyż mi już brakuje pomysłów. Miałem jeden wadliwy dysk, myślałem że to przez niego, więc oddałem go na gwarancje, lecz nawet po wyciągnięciu tego dysku komputer spowalnia.

Znalazłem tylko kilka niewłaściwych linii.

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. E:
    fixlist.txt (1,9 KB)
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
    Zostaną opróżnione katalogi Temp i Kosz.
    Cache, magazyny HTML5, Cookies i Historia przeglądarek Edge, IE, FF (bez Historii), Chrome i Opera.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.

Jeszcze kilka porad.
Aby odciążyć komputer odinstaluj nieużywane programy.
Część z nich zostałaby usunięta z Harmonogramu Zadań
Nie zagłębiam się w to, bo nie wiem, które z nich są Ci potrzebne, wymienię kilka z Harmonogramu.

  • X-Rite Inc.
  • Skillbrains
  • AppleSoftwareUpdate
  • Red Giant Link

Autostart, sporo tego. Większość można by wyłączyć.

Możesz również zrobić Oczyszczanie systemu we właściwościach dysku z systemem.

1 polubienie

okej, za chwilę to zrobie. Dziękuję bardzo za pomoc!!

Jeszcze takie pytanie, bo nie wiem czy to ma znaczenie a zapomniałem dopisać.

Jak odtwarzam filmy na youtube i przewijam film to w pewnym momencie film się zacina, przestaje się buforować i nie odtwarza się w ogóle, nawet po chwili oczekiwania na to - muszę odświeżać stronę aby film ponownie zaczął się odwtarzać.

Nie widzę pytania :wink:
Sądzę, że jak odciążysz komputer to wszystko zacznie lepiej działać.

Ahh… Skasowałem jakoś przypadkiem ostatnie zdanie i nie zauważyłem :sweat_smile:

Odciążyć - racja, tylko dlaczego akurat po przeinstalowaniu systemu na Windows 10 takie rzeczy zaczęły się dziać. Na win8.1 nie miałem takiego problemu z youtubem :confused:

Na pewno nie jest łatwo to porównać.
Różnice mogą być wszędzie. Sterowniki, wersje programów, itp.

Wykonałem naprawę frst i po restarcie nie mam internetu w komputerze :smiley: to nieźle :smiley:

EDIT: zadziałał :smiley: w sumie sam nie wiem od czego, bo wpisywałem komendy w cmd (na naprawę tego) nic nie pomagało, przepiąłem kable w routerze też nie pomogło i w końcu wrócił :smiley:

Fixlog.txt - http://wklej.org/id/3375370/

Tak się zastanawiam, czy nie lepszy od logów byłby screen z menedżera aplikacji, by widzieć ile procesów chodzi, które z nich obciążają procesor i ile jest zajętej pamięci.

wiesz co… po całodniowych renderingach i montażach i po odpaleniu PUBG zużycie procesora miałem na poziomie ok. 40%, pamięci na ok. 60% + w tle był uruchomiony vivaldi oraz chrome - chrome z ok. ośmioma zakładkami.

EDIT: Wiadomo, PUBG jest słabo zoptymalizowaną grą aczkolwiek takie spadki fps mam w każdej innej grze csgo, battalion, furi :confused:

Aktualnie nie wyśle screena, ponieważ już resetowałem komputer po FRST, więc działa w miarę prawidłowo :wink:

Jak byś wysyłał, to włącz menedżer aplikacji i posortuj aplikacje wg użycia procesora. Jak nie będzie żadna przekraczać 25% to zobacz jeszcze użycie dysku, czy któraś nie “ryje” po dysku.

Najlepiej jest gdy jest tak :

więc tak - co prawda dzisiaj cały dzień nie montowałem ale wyrenderowałem 2x film i dalej są ścinki.

Poza tym dzisiaj jest nowy przypadek. Właśnie przy takich procesach jak na screenie odtwarzając film na youtube - łapie on ścinki co 5 sekund na 5-10sekund, wysyłałem link do znajomych czy mają to samo i im działa płynnie. Masakra. Pamięć RAM nie wyrabia? Przypominam, że jedne mam wpięte CL10 i CL9 równocześnie, ale raczej to by nie miało nic do tego :confused:

niestety problem nadal występuje :frowning:

Pomimo, że znalazłem kilka nieprawidłowości z logach i zostały one naprawione, problem nadal występuje.
Przenosimy do działu Problemów z Oprogramowaniem.

Hej!
Myślę, że problem leży w pamięci RAM, obecnie testuje już drugie rozwiązanie.

Pierwsze: Wyciągnąłem 2 kości RAM 2x4gb CL9 oraz przestawiłem MHz w bios, bo jakimś cudem były ustawione nie na 1600 a na 1333MHz. Komputer działał zdecydowanie lepiej nawet podczas renderowania + eksportowania materiału.

Drugie: Wpiąłem kości 2x4gb CL9 - są one wpięte wraz z kośćmi 2x8gb CL10 - również w biosie zostały przestawione MHz na 1600, bo również po wpięciu, zresetowało niestety ustawienia. Jak na razie komputer działa dużo lepiej - aczkolwiek wydaję mi się, że i tak wolniej niż przy sposobie pierwszym.

Później będę testował (drugie rozwiązanie) przy jakiś gierkach typu PUBG i dam znać czy dalej są dropy fpsów, czy już tego nie doświadczam.

I z tej strony mam pytanie - czy serio jest AŻ taka różnica jeżeli pamięci pracują na 1333Mhz zamiast na 1600 ?!

Trochę odkopuję, ale nie miałem kiedy wcześniej napisać i w sumie chyba dobrze.

Po wypięciu tych 8gb komputer przez tydzień działał mega! Nawet po całodniowej pracy to wieczorem przy odpalaniu PUBG lub innych gier miałem dropy fpsów tylko podczas ładowania a później było wszystko super płynne jak nigdy.

Natomiast od kilku dni wszystko wróciło do normy :smiley:

Więc ponownie wykonaj logi FRST

Jeszcze takie pytanie, potrzebowałem coś odzyskać z dysku systemowego i włączyłem skanowanie, w komunikacie jest napisane Status: Bad lub Status: Very Bad. Przesyłam poglądowego screena - teraz pytanie: Czy jest to status sektorów dysku i są one uszkodzone? Czy jest to status sektorów ale w takim znaczeniu, że nie da się nic z nich odzyskać?

EDIT: Program to Active File Recovery
Wklejam również screen z HDTune