Początki na siłowni - prosba o porady

Witam wszystkich,

rozpoczełem w ostatnim czasie uczeszczac na silownie. Wszystko byloby ok ale nie wiem jakie cwiczenia ( a raczej seria cwiczen) bylyby mi potrzebne bo chyba bez sensu jest cwiczyc na każdym przerzadzie :frowning:

chcialbym rozbudowac troszke klate noi bicepsa powiekszyc w nastepnej kolejnosci miesnie brzucha.

Jesli to ma znaczenie to waze ok 74kg, mam 1.78m wzrostu i mam 18lat

prosze o jakies linki albo wypowiedzi :wink:

za wszystko wielkie dzieki

kub sobie jakies uzywki do przyrostu masy miesniowej ;d;d ( kreatyna )

moj kumpel takie cos bierze i mial dolaczone jak ma to uzywac i kiedy i w jaki sposob do tego cwiczyc;d;d

Nazwa tego preparatu to nitrobolon

Raczej wolałbym sie obejsc bez odrzywek przynajmniej w poczatkowym stadium :wink:

Jeszcze jakies propozycje ?

http://www.sdf.pl/

Forum o sportach,o siłowni też.

Albo http://kulturystyka.pl/

Najlepej poradzi Ci instruktor lub instruktorka na siłowni, ew. od fitnesu. Rozpisze Ci dokładną dietę wg. musiszsię się odżywiać, najlepiej jest przytyć zanim zacznie się ćwiczenia bo wtedy masz co zamieniać na mięśnie :stuck_out_tongue:

??

wiesz co innego jak bym w dziele porady o tym pisał to bym zrozumial twoja wypowiedz :?

Staraj się nie brać kreatyn i odżywek (nie wspominając o sterydach). Chodzę od 3 lat na siłownie, nie jadłem czy nie piłem żadnych specyfików a ciało mam dosyć fajne :stuck_out_tongue:

Kilka lat w tym siedziałem więc mogę stwierdzić ,iż teoria i praktyka mówi - 50 % osiągnięć to dieta natomiast drugie 50 % to przerzucanie żelastwa na siłowni… Rozpiszę profesjonalną rospiskę (wg której samodzielnie trenowałem z sukcesami) na podstawie Chris Aceto’s Training and Nutrition Book, Championship Bodybuilding :

CYKL I (I-III tydzień)

Dzień 1

Kl.Piersiowa

1.wyciskanie sztangi na ławce poziomej, leżąc 4-5x10-12

2.wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 3x10-12

3.rozpiętki ze sztangielkami na ławce skośnej 3x10-12

BICEPS

1.unoszenie przedramion ze sztangą stojąc 4-5x10-12

2.unoszenie przedramion ze sztangą na modlitewniku 3x10-12

Dzień 2

NOGI

Mięśnie czworogłowe

1.przysiady ze sztangą 4-5x10-12

2.wypychanie ciężaru nogami na suwnicy skośnej 4x10-12

Mięśnie dwugłowe

1Uginanie nogi stojąc na maszynie do ćw.mięśni dwugł.ud 3x10-12

2.uginanie nóg leżąc na ławce maszyny do ćw.mięśni dwugł.ud 3x10-12

Mięśnie łydek

1.wspięcia na palcach ze sztangą, stojąc 3x10-12

2.wspięcia na palcach ze sztangą na udach, siedząc 3x10-12

Dzień 3

WOLNY

Dzień 4

BARKI

1.wyciskanie sztangi zza karku, siedząc 4-5x10-12

2.unoszenie ramion ze sztangielkami bokiem w górę ,stojąc 4x10-12

  1. -//- -//- -//- ,w opadzie tułowia 4x10-12

4.unoszenie barków max w górę,stojąc(sztanga opuszczona w dół) 4x10-12

TRICEPS

1.wyciskanie sztangi w wąskim chwycie,leżąc 4-5x10-12

2.prostowanie rąk na wyciągu ,stojąc 4x10-12

Dzień 5

GRZBIET

1.ściąganie długiego drążka wyciągu do kl.pier.,siedząc 4-5x10-12

2.podciąganie sztangi do brzucha w opadzie tułowia(tzw.wiosłowanie szt.) 4x10-12

3.przyciąganie drążka wyciągu do brzucha ,siedząc-podchwyt 3x10-12

4.wyprosty tułowia ze sztangą tzw.martwy ciąg 3x10-12

Ogólnie są 3 CYKLE … opisałem tylko jeden - gdyż z pewnością nie zmieściłby się txt w pos. Cykl 2 i 3 różnią się drobną subtelnością - w 2 cyklu wykonujesz 4 serie z powtórzeniami 12-10-8-6

natomiast w cyklu 3 2x4-5. Inna różnica względem 1 cyklu to niewielka zmiana niektórych ćwiczeń…

Wiele lat w tym siedzę i zarówno praktycy, jak i teoreotycy twierdzą zgodnie, że… 90% sukcesu, to uwarunkowania genetyczne związane zarówno - z nabytą w momencie poczęcia fizys, jak i z metabolizmem.

Zarówno żarcie, jak i żelastwo - to są rzeczy wtórne.

Na pewne rzeczy nie ma przejścia, chyba - że się chce wkroczyć na alejkę ze sterydami! Nie polecam panowie, jak chcecie dłużej pożyć i zachować męskość.

Pea5 -wejdź na fora kulturystyczne, jakie wyszukasz w sieci (Duda już Ci coś podał), ja pisałam o tym też na naszym Forum, ale dziwnie szukajka strajkuje… :roll:

Ponieważ te fora mogą zawierać różne porady, to podchodź do nich z dystansem, by nie narobić sobie krzywdy i wiesz, co mam na mysli!

Zresztą jak sobie poczytałam Twoje parametry, to jesteś fenomenalnie zbudowanym gościem - więc broń Boże, nie rób z siebie wykpionego sterydowca… :slight_smile:

Motorniczy co za skromność :wink:

bez sensu jest cwiczyc tą samą partie mięśni codziennie (np. bicepsy)

najlepiej tak rozplanowac zeby jedna partia mięśni była ćwiczona co 4-5 dni (tyle czasu zajmuje regeneracja mięśni)

czyli jak masz cwiczyc np. klatke, bica, plecy, brzuch to robisz:

1 dzien - klatka

2 dzien - bic

3 dzien - plecy

4 dzien - brzuch

5 dzien - wolne albo to samo od nowa :stuck_out_tongue:

kolejnosc/skład powyższych oczywiscie moze byc inna :slight_smile: ta jest przykladowa :stuck_out_tongue:

i pamietaj zeby sie rozciagac :wink: po dluzszym czasie cwiczenia na siłce bez rozciagania nie bedziesz sie mogl podrapać po plecach :smiley: (na przykład)

Pea5 nie mam doświadczenia z siłownią, ale mój znajomy siedzi w tym już dobrych kilka lat (i całkiem dobrze mu to wychodzi). Kiedyś widziałem, że przesiadywał na dwóch dobrych forach o tej tematyce:

Nie sdf tylko sfd , :arrow: Sportowe Forum Dyskusyjne oraz :arrow: Imperium Sportu.

Tam znajdziesz sporo doświadczonych i pomocnych ludzi.

Pokasowane posty o nachyleniu OT :twisted:

Pea5. Polecam wykonywanie każdego ćwiczenia powoli, na początku 6 serii po 12 powtórzeń, później 8 serii x 12 powtórzeń. Do tego trzeba czasu, więc się nie przejmuj, że powoli idzie.

Jedz 7 posiłków dziennie i dużo pij :slight_smile:

Na początku daj sobie spokój z atlasami, wybieraj sztangi i wolne ciężary. I tak przez pierwsze 3 miesiące :slight_smile:

zastanawiam sie czy to taka dygresja czy co ?? …

w każdym razie dzieki za pomoc Milicja , berbeluh własnie o to chodzilo :wink:

squeet równiez dzieki za porade, staram sie robic wlasnie tak jak mowisz, no ale pewnie tak smiesznie wygladam jak ktos sie na mnie przyglada :frowning: no ale kazdy tak kiedys zaczynał :slight_smile:

Pozdrawiam

BTW szukalem w szukajce, zreszta zawsze szukam, ale akurat nic nie znalazlem moze zle haslo kluczowe dalem - przepraszam

a tak BTW2 to szukajka naprawde czasami szwankuje wywala jakies dziwne strony z kodem ale to juz opisze w bardziej stosowniejszym dziale :wink:

Tu masz wszystko opisane+ filmy

http://www.kulturystyka.org.pl

http://kulturystyka.cal.pl

na poczatek radze przez jakies pol roku na sucho bez zadnych odrzywek

dopiero potem stopniowo…

odradzam jednak sterydy ostatnio “modne” wsrod poczatkujacych itd… ale za duzo skutkow ubocznych niektorzy nawet nie zdaja sobie sprawy co moga uczynic… :wink: np bezpladnasc, problemy z sercem, watroba itp itd :twisted:

Myślę że to też się przyda:

http://www.kulturystyka.pl/atlas-trening/

Jak ja zaczynałem chodzić na siłownie to dużo siedziałem włąśnie na sfd i na serio tam ludzie wszystko ci wytłumaczą :twisted:

Z tego co wiem to na samym początku powinno się zacząć od treningu ogólno rozwojowego :mrgreen:

ja zaczynalem od gazet ‘kulturystka i fitnes’ 6,50 - duzo porad, rozpiski na miesiac itd

http://www.kif.pl

i ogrom forum/stron w necie jest… poza tym moze kolega ma ‘domowa silownie’ to skad ma wziasc instruktora ?

zycze powodzenia i duzych przyrostow :wink: