Początki nauki jazdy samochodem - pytanie


(jacu08) #1

Witam, niedługo zaczynam kurs na prawdo jazdy kat.B. Czy według was trudno opanować jest podstawy jak: zmiana biegów, opanowanie sprzęgła, gazu, hamulca. W jakim czasie można to wszystko wyczuć, zwłaszcza osobie która nigdy nie siedziała za kółkiem.


(fiero) #2

Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji danej osoby. Niektórzy po tygodniu jeżdzą płynnie samochodem a niektórym po kilku miesiącach posiadania prawa jazdy gaśnie auto przy ruszaniu.


(jacu08) #3

tak też myślałem…


(PaPuX) #4

Dlatego właśnie wymyślili automaty :slight_smile:

Żeby z trudności uczynić przyjemność i łatwość prowadzenia samochodu.


(Ghosthanys) #5

przede wszystkim dwa podstawowe czynniki 1- czy jesteś kumaty 2- to czy wybrałeś dobry OSK ,bo zdarzają się ośrodki które patrzą tylko na kasę i jeśli chodzi o jazdy ( 30 godzin ) to patrzą tylko to z tobą wyjeździć i im to zwisa czy ty się nauczysz jeździć czy nie , no i oczywiście są też dobre ośrodki , najlepiej po pytaj się po znajomych ,po czytaj w necie o danym ośrodku ,nie sugeruj się ceną , jeżeli spełnisz te dwa punkty to te 30 godzin jazd wystarczy na ogarnięcie " fury "


(Danielm86) #6

jak dobrze pójdzie to wystarczy pierwsza jazda. Druga to szlifowanie sprzęgła na placu, a na trzeciej jesteś mistrz. Poważnie.