Początki Programowania w języku C++

Od niedawna zacząłem swoją przygodę z programowaniem i postanowiłem zacząć od poznania języka c++.

Pierwsze programy compilowałem w Dev-C++. Czy zna ktos moze dobry poradnik z ktorego mogłbym sie dowiedziec jak pisać

programy bardziej złożone od “Hello Wordl” czy do obliczania pola różnych figur płaskich (Fajnie by było gdyby ktos znał poradnik w ktorym opisane sa także biblioteki,definicje itp ;P). Ponadto szukam compilatora w ktorym mogłbym tworzyc programy

ktore można obsługiwac za pomocą myszki :slight_smile: Tzn. zeby nie były to zwykłe czarne okienka Windowsa :slight_smile:

Symfonia C++

To, że możesz obsługiwać myszką to też trzeba zaprogramować.

Ale bardziej mi chodzi oto żeby dodac do tego jakąś grafikę naprzykład taką jaka jest w zwykłym kalkulatorze windowsa :slight_smile:

Słyszałem cos bodajrze o Visual Express czy jakos tak nie pamietam nazwy tylko niewiem czy to napewno to :wink:

Dev-C++ pozwala na pisanie również windowsowych programów, poczytaj więcej na temat biblioteki mingw, w google znajdziesz.

Programy bardziej złożone piszą się dokładnie tak samo jak te mniej złożone, różnią się jedynie ilością kodu.

Profesjonalne programowanie jednak nieco różni się od amatorskiego przede wszystkim użyciem algorytmów, a te algorytmy świetnie opisane u D.E.Knuth “Sztuka programowania”.

Dzięki bardzo za te cenne uwagi :slight_smile: a co do amatorskiego programowaie no cóż może kiedys zamieni się on w profesjonalne :stuck_out_tongue: przynajmniej dąże w tym kierunku :slight_smile:

_________________________

1 klasa LO profil mat-inf :smiley: