Początki z Chrome

Witam.

Od kilkunastu lat używam Firefoxa, jednak postanowiłem wypróbować i ewentualnie “przesiąść się” na Chroma.Po jego zainstalowaniu importowałem zakładki i na tym koniec… otóż nie mogę dać rady z kilkoma problemami i proszę o podpowiedzi i pomoc, co należy ewentualnie doinstalować:

 

  1. Wszystkie przeniesione foldery z zakładkami mam z boku paska zakładek… jak je wyśrodkować na pasku zakładek, tak jak jest to na TYM screenie z mojego F-xa…? 

 

  1. Jak dodać sobie kilka narzędzi typu “odśwież, zatrzymaj, uruchom ponownie, itp.” na pasku głównym ?

 

  1. Jak bronić się przed reklamami, jakie rozszerzenie doinstalować ?

 

  1. Na F-xie mam tak, że klikając ppm w zakładkę pojawia się pasek menu w którym jedną z opcji są “właściwości”, gdzie można zmienić nazwę zakładki, zmienić/dodać adres strony i jest też okienko “opis” w którym to można dodać sobie jakieś notatki, np. login, czasem hasło lub inne istotne rzeczy. Tu w Chromie jest “edytuj”, jednak nie ma opcji, żeby dopisać sobie coś istotnego…

 

  1. Jak dodać wyszukiwarkę i podzielić ten długi pasek adresu na pasek adresu i wyszukiwarkę ?

Nikomu nie chce się odpowiedzieć, coś pomóc.?

Co mogę powiedzieć korzystam z Firefox’a a inne przeglądarki to tylko do testów stron www

  1. Nie da się.

  2. Nie da się.

  3. uBlock

  4. Jest wiele dodatków pomagających w zarządzaniu zakładkami. Poszukaj takiego, który będzie Ci odpowiadał. (Nie gwarantuję, że istnieje dodatek, który oferuje dokładnie taką funkcjonalność jak opisałeś)

5

Po co chcesz używać Chrome jeśli ma być jak Firefox. Blokowanie reklam uBlock Origin.

Jakim programem najlepiej robić całkowitą kopie Chrome, tak żeby zapisać ustawienia, zakładki, itp…?

Synchronizacja z kontem Google (o ile takowe posiadasz i podpiąłeś do przeglądarki) w zupełności wystarczy. Nie zauważyłem, żeby coś było nie zsynchronizowane.

Rzeczywiście, nie ma co kombinować z jakimiś programami, synchronizacja najlepiej się jednak sprawdza - przetestowałem po formacie laptopa… dzięki.

Czy można w jakiś sposób wyłączyć pasek stanu wbudowany w przeglądarkę w lewym dolnym rogu, pokazujący aktualny stan połączenia z danym adresem www…?

Jaki pasek? U mnie żadnego nie ma na dole.

Pokazuje się na 1, 2 sekundy, na czas załadowania strony i znika…

Aa ten. Nie da się go wyłączyć.

W Chrome jest coś takiego jak Menedżer zakładek

i rozszerzenie do zainstalowania: Search bookmarks.

To powinno praktycznie wystarczyć do obsługi zakładek.