Początki z Windows 7 HP 64 bit

(Gamrok) #1

Witam

Od kilka dni temu przeszedłem z Windows XP HE x86 na Windows 7 HP x64. Konfiguracja komputera:

Procesor - Intel Core 2 Duo Conroe E6750

Płyta - Asus P5K

Pamięć - DDR 2 2 x 2GB dual channel Kingston KHX8500 cl5

Grafika - Asus GF 8800GT

Dysk twardy - Samsung 1T i Caviar 250GB

Zainstalowałem nowy chipset ze strony producenta, sterowniki do grafiki odpowiednie ze strony producenta. Próbując zainstalować pozostałe sterowniki z płytki instalacyjnej do płyty głównej wyskakuje komunikat, że nie spełniają wymagań systemu. Proszę o pomoc, jakie sterowniki powinienem wgrać do komputera aby system funkcjonował jak należy oraz czy powinienem coś zrobić z biosem wersja ASUS Bios 1201 10/14/08 v02.61 American Megatrends Inc. AMI. Z góry dziękuję za pomoc.

(rgabrysiak) #2

Sterowników do płyty głównej szukaj na stronie producenta, jeżeli takowe udostępnił dla Windows 7. W przeciwnym wypadku zostań z domyślnymi które "są instalowane" wraz z systemem. Chyba że będziesz miał jakieś problemy z niedziałającym sprzętem, wtedy można spróbować instalacji sterowników dedykowanych dla Visty ale to już ostateczność.

Co do Biosu jeśli komputer pracuje stabilnie i nie masz z nim problemów Bios zostaw w spokoju.

(Depedro70) #3

W pierwszej kolejności należało zainstalować sterowniki z łyty lub popdłączyć komputer do sieci. System poprzez Windows Update pobierze sam sterowniki do wszystkich urządzeń. Ewentualnie możesz pobrać ze strony Asusa te z dopiskiem x64 dla 7.

(Szotek5) #4

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_S ... /#download

pobierz sterowniki dla Visty x64

(Gamrok) #5

Wnioskuję z wypowiedzi, że jeśli działa bezproblemowo to niczego nie zmieniać i nie "polepszać" na siłę ?

(Depedro70) #6

Jeśli nic się nie dzieje to zostaw w spokoju. Płyta jest na chipsecie P35 i trochę dziwne że na stronie Asusa nie ma sterowników pod Windows 7.

(system) #7

Jak zainstalowałeś windows7 dopiero to ustaw na automatyczne aktualizacje i win 7 sam Tobie zainstaluje sterowniki,żadnych płytek nie instaluj no chyba,że masz sterowniki do modemu bo internet masz np. z tpsy lub neti

(Gamrok) #8

Dzięki TURANKANTOR13, właśnie spojrzałem do aktualizacji i było tam wszystko co powinienem instalować z płytki. Windows sam wyszukał. Muszę się przyzwyczaić do nowego systemu.

(system) #9

Jeszcze taka podpowiedż ,bo nie wiem jak tam masz ustawione ale zeby się lepiej poruszać po panelu sterowania to weż sobie ustaw tak

start->panel sterowania i kliknij tam gdzie pisze widok według Ty chyba masz kategoria

kliknij te strzałeczke i wybierz duże ikony

będziesz miał poukładane ikonami wszystko :slight_smile: :slight_smile:

powodzenia :!: