Początki z Windows 7 HP 64 bit

Witam

Od kilka dni temu przeszedłem z Windows XP HE x86 na Windows 7 HP x64. Konfiguracja komputera:

Procesor - Intel Core 2 Duo Conroe E6750

Płyta - Asus P5K

Pamięć - DDR 2 2 x 2GB dual channel Kingston KHX8500 cl5

Grafika - Asus GF 8800GT

Dysk twardy - Samsung 1T i Caviar 250GB

Zainstalowałem nowy chipset ze strony producenta, sterowniki do grafiki odpowiednie ze strony producenta. Próbując zainstalować pozostałe sterowniki z płytki instalacyjnej do płyty głównej wyskakuje komunikat, że nie spełniają wymagań systemu. Proszę o pomoc, jakie sterowniki powinienem wgrać do komputera aby system funkcjonował jak należy oraz czy powinienem coś zrobić z biosem wersja ASUS Bios 1201 10/14/08 v02.61 American Megatrends Inc. AMI. Z góry dziękuję za pomoc.

Sterowników do płyty głównej szukaj na stronie producenta, jeżeli takowe udostępnił dla Windows 7. W przeciwnym wypadku zostań z domyślnymi które “są instalowane” wraz z systemem. Chyba że będziesz miał jakieś problemy z niedziałającym sprzętem, wtedy można spróbować instalacji sterowników dedykowanych dla Visty ale to już ostateczność.

Co do Biosu jeśli komputer pracuje stabilnie i nie masz z nim problemów Bios zostaw w spokoju.

W pierwszej kolejności należało zainstalować sterowniki z łyty lub popdłączyć komputer do sieci. System poprzez Windows Update pobierze sam sterowniki do wszystkich urządzeń. Ewentualnie możesz pobrać ze strony Asusa te z dopiskiem x64 dla 7.

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_S … /#download

pobierz sterowniki dla Visty x64

Wnioskuję z wypowiedzi, że jeśli działa bezproblemowo to niczego nie zmieniać i nie “polepszać” na siłę ?

Jeśli nic się nie dzieje to zostaw w spokoju. Płyta jest na chipsecie P35 i trochę dziwne że na stronie Asusa nie ma sterowników pod Windows 7.

Jak zainstalowałeś windows7 dopiero to ustaw na automatyczne aktualizacje i win 7 sam Tobie zainstaluje sterowniki,żadnych płytek nie instaluj no chyba,że masz sterowniki do modemu bo internet masz np. z tpsy lub neti

Dzięki TURANKANTOR13, właśnie spojrzałem do aktualizacji i było tam wszystko co powinienem instalować z płytki. Windows sam wyszukał. Muszę się przyzwyczaić do nowego systemu.

Jeszcze taka podpowiedż ,bo nie wiem jak tam masz ustawione ale zeby się lepiej poruszać po panelu sterowania to weż sobie ustaw tak

start->panel sterowania i kliknij tam gdzie pisze widok według Ty chyba masz kategoria

kliknij te strzałeczke i wybierz duże ikony

będziesz miał poukładane ikonami wszystko :slight_smile: :slight_smile:

powodzenia :!: