Początkujący-jak,i gdzie spompresować plik JPG

gdzie mam skompresować plik jpg do naszej klasy aby nie stracić jakości zdjęcia.Prubowałem ale z marnym powodzeniem. :o

-> Zmiana rozdzielczości zdjęcia, zmiana rozmiaru zdjęcia (XnView, PhotoFiltre).

Pliki jpg są już skompresowane - dodatkowa

kompresja niewiele je zmniejszy.

Poeksperymentuj ze zmianą wielkości

obrazka - np. za pomocą IrfanView/Menu Obraz

Popróbuję. Problem jeszcze jeden. Na wiosnę kupiłem laptop programy legal na ful.Dzisiaj patrzę a tu jest aktualizacja czegoś w zasobniku.No to ja klik. Po chwili czarny ekran i napis NIELEGALNE OPROGRAMOWANIE.Laptop chodzi ale te napisy wkurzają.CO ZROBIC :o

Kompresja jest zwiazana nierozwiazalnie ze strata jakosci - pytanie tylko czy ze strata zauwazalna dla przecietnego oka. Duzo zalezy od stopnia kompresji.

To nieprawda co napisal asterisk - dodatkowa kompresja moze zmniejszyc plik kilkukrotnie.

Aparaty fotograficzne czy programy graficzne korzystajace z formatu jpg moga kompresowac pliki mniej lub bardziej wydajnie, rozny tez jest stopien kompresji stosowany przez dane urzadzenie.

W efekcie - sprobuj przecietne zdjecie 5 megapikselowe (zwykle ok 2.2 MB - zaleznie od wykorzystanych kolorow i stopnia kompresji jpg w danym aparacie) skompresowac do JPG programem ACDSee - rozmiar zmniejszy sie czesto trzykrotnie. Jezeli jeszcze ustawisz stopien kompresji (z okolic 80% na 50%) - zyskasz sporo na objetosci pliku (ale stracisz na jakosci).

Co do komunikatu - Twoj system zostal zainstalowany na nielegalnym kluczu, w takim wypadku na pewno nie jest legalny.

Zainstalowanie i aktywowanie systemu od nowa przy wykorzystaniu klucza naklejonego byc moze na obudowie powinno rozwiazac problem.

do Wojtka- :lol: bardzo dzięki chyba oto właśnie chodziło

Witam. To jest super program do zmniejszania zdjęć. http://goodplayer.pl/FonTapeta.htm

Tadeusz242 ten program to debeścik. ok.Dzięki