Początkujący - jaki najlepszy język?

Właśnie wpadasz, bo zwiastujesz jego koniec nie używając argumentów i krytykujesz nie mając pojęcia o ich działalności, tylko za sam fakt ich istnienia.

Microsoft wygrywa z każdą firmą na rynku integracją produktów. Dostarczają serwery, systemy operacyjne, oprogramowanie biurowe, wspierające projektowanie, gotowe rozwiązania dla intranetów, itp., itd. Dlatego wiele firm wybiera ich produkty, bo ułatwiają i przyspieszają pracę ludzi. A to daje korzyści finansowe, wszak czas, to pieniądz.

Owszem. Ale tak będzie można mówić, gdy już upadną. O ile w ogóle, kiedykolwiek upadną.

No i właśnie tym się różnimy. Ty dzielisz rzeczy na jedynie słuszne i niesłuszne. A ja uważam tylko, że należy dobierać narzędzia, języki, systemy do zapotrzebowania. W przeciwieństwie do Ciebie nie piszę, że coś jest złe, bo tego nie używam, nie piszę, że coś jest złe, bo ta i ta firma to wyprodukowała.

A to Ci nawet zabawne wyszło :slight_smile:

Owszem, wyrażam sie krytycznie o wszystkich, którzy piszą bez sensu i wykazują przejawy jakiegokolwiek fanatyzmu. EOT.

Mi chodzi tylko o to, że jeśli piszesz, to pisz mądrze, bo ktoś to czyta. Trzeba się starać na obiektywizm, a nie wciskanie innym swoich manii.

Powodzenia w czekaniu :slight_smile:

Czy to jest temat wzajemnej krytyki? Jeśli tak to Modku przenieś temat do śmieci.

Ja postawiłem sprawę JASNO i chcę odp. uzyskać :confused:

Postawiłeś sprawę jasno, ale chyba nie myślisz, że ktoś specjalnie dla Ciebie będzie pisał kilka(naście) różnych przykładów? Poszukaj sobie!

To prawda, rozwinął się tu offtop, ale przyznam, że dawno nie było tu takiej dyskusji. Ja już się nie wtrącam(znacie moje zdanie).

Ucz sie C++, bo to potęga, i w cale nie jest trudny dla początkujących, wiem bo sam od niego za zacząłem.

No więc tak. Nie czytałem co pisali moi poprzednicy, więc niektóre rzeczy mogę powtórzyć. Otóż moim zdaniem powinieneś zacząć się uczyć jakiegoś prostego języka (tak na początek). Ja sam zaczynałem od Pythona. Jak dla początkującego jest fajny, ponieważ możesz śledzić cały przebieg programu linijka po linijce. Jednak, jeśli jesteś ambitny, to Python zacznie ci nie wystarczać. Będziesz chciał poznać coś, co ma większe możliwości. I tu szczególnie polecam C++. Sam uczę się go od ponad roku, i wcale mnie nie nudzi. No i ma bardzo duże możliwości. Zobaczysz jaką będziesz miał satysfakcję, jak napiszesz swojego pierwszego Hello World w tym języku. A jeśli o środowisko kompilacji chodzi, to na początek ściągnij sobie Dev-C++. Oto link: http://www.instalki.pl/programy/download/programowanie/DevCpp4.php

Alternatywą dla deva jest Code::Blocks. Sam z niego korzystam i sobie chwalę. Link:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=2067&CodeBlocks+Studio+8.02

Tylko pamiętaj. Niech przez programowanie prowadzi cię takie motto:

Jak już rzucisz się na głęboką wodę, to pamiętaj, nie próbuj uciekać

Pozdrawiam :slight_smile: