[Początkujący] Kursy prostego języka

Witam!

Szukam książki-kursu który przedstawił mi podstawy w miarę prostego języka.

Brałem się za C++ ale po prostu go jak narazie nie pojmuje.

Co myślicie o Basicu? Czy lepiej Python?

Zdrawiam Deo

A z jakiej książki się uczyłeś C++ :?:

Co do języków to każdy jest na swój sposób trudny… No ale dużo osób poleca Pascala - jeżeli byś go “pojął” jak Ty to mówisz to pojąłbyś też (te podstawowe rzeczy) z C++, ponieważ podstawowe pętle, instrukcje są w obu przypadkach dokładnie takie same - różnią się tylko zapisem.

Zresztą na forum było już setki takich tematów, np.:

:arrow: viewtopic.php?f=23&t=307557

Książka to C++.Ćwiczenia Praktyczne wydawnictwo Helion

Nigdy nie nauczysz się języka C++ z książki która ma 150 stron - =D>

Już na pierwszy rzut oka widać, że rozdziały są porozwalane, tzn. 1 rozdział opisuje rzeczy, które powinno poznawać się dopiero na późniejszym etapie nauki. Ta książka to badziew dla tych, którzy zaczynają od zera.

To cóż w takim razie zalecasz?Słyszałem że basic jest wolny a ja potrzebuje takiego w którym stworzył bym coś a’la ulepszone programy M$ WinXP

A ja polecam pogrzebać w necie. Znajdziesz masę tutoriali i kursów intersującego Cię języka programowanie. Tym przykładem sam opanowałem parę języków.

Jak chcesz szybko stworzyć aplikację okienkową pod Windows, to najłatwiej będzie w C#.

Jak chcesz C++ i nic nie umiesz to tylko Symfonia:) Osobiście nie lubie uczyć się czegoś z neta lub e-booków, bo kiedy potrzebuje szybko d oczegos wrocic albo podkreslic cos waznego to ze zwykla tradycyjna ksiazka jest duzo latwiej. Jak zaczniesz od Pascala to będzie Ci potem łatwiej czytać ksiązki dotyczące algorytmów, bo w wielu książkach przykłady są podowane w Pascalu albo pseudojęzyku stworzonym na podstawie Pascala:)

Myślę, że jak ktoś przebrnie przez C/C++ to nie będzie miał problemów z jakimś pseudokodami czy algorytmami w Pascalu :slight_smile:

No i dodatkowo myślę, że nauka nowych języków nie sprawi dużo problemów - już będziemy mieli “naświetlony” ogólny obraz tego :wink:

Jednak wybieram C#. Dzięki za porady.Wyszukam jakieś książki i będę się wytrwale uczył.

Na początek polecam tą jeżeli koniecznie chcesz się uczyć C#…

:arrow: http://helion.pl/ksiazki/wstpch.htm

Lubię Adama, ale nie aż tak, żeby polecać jego książki.

Jeśli chodzi o C# i .NET to jest jedna naprawdę sensowna i obejmująca całość zagadnienia (na tyle, na ile się oczywiście da) pozycja: http://helion.pl/ksiazki/cshnet.htm

A może darmowy ebook: “Od 0 do gier kodera”? Mi się podoba i jest w fajny sposób pisany :stuck_out_tongue:

Tak, zwłaszcza do C# :shock: