Początkujący youtuber

Na forum dobreprogramy nie ma chyba hejterów. Zaczynam dopiero zabawę z youtube. Jakieś rady jak sie wybić? Nie mam nic do let’s playerów ale to nie moje klimaty. Proszę o jakieś porady. Filmiki póki co w słabej jakości (nagrywane xperią neo v), statyw z lampki i ot cały sprzęt. Tematyka dowolna, póki co wyświetlenia między 750 a 70 Średnio ponad 200

Do wybicia to potrzebujesz innowacyjności i powiewu nowości, a to będzie dosyć trudne biorąc pod uwagę nową politykę YT. Nagrywasz telefonem ? Odpuść sobie. Albo kup kamerę albo zainwestuj w programy do nagrywania obrazu z monitora - aka Fraps. 

Nieee, nie nagrywam niczego co sie dzieje na monitorze. Jestem ja, ściana i rekwizyt. LAe faktycznie, nagrywanie telefonem z monitora nie jest zbyt dobrym pomysłem

Kamery nie są drogie :wink:

Jak chcesz się bawić w youtube to na pewno potrzebujesz kamery. Spokojnie, nie musisz wydawać 6000zł na wypasioną lustrzankę canona. Spokojnie wystarczy ci kamera nagrywająca w 720p tak na początek. Dobrze by było, gdyby łapała 50fps, no i gdyby obraz nie pływał. Do tego warto kupić statyw z biedronki za 30-50zł i już masz profesjonalny sprzęt.

Do montażu filmów możesz na początek używać próbnych wersji porządnych programów (pinnacle, sony vegas), jednak nie zaczynałbym zabawy od premiere pro + after effects, bo są 1.drogie 2. toporne przy słabszym sprzęcie. 

 

Najważniejsza będzie twoja innowacyjność. Sprzęt, który opisałem powyżej spokojnie wystarczy. Najważniejszy jest twój pomysł i twój wkład w filmy. Życzę powodzenia.

OMG

Edytujesz zdjęcia na Paincie ?? A co do podpisu pod filmikiem - to weź do ręki słownik do języka polskiego - dobrze Ci radzę.

Jak to ma być profesjonalny poradnik to zmień hobby. 

Pisałeś że chcesz się wybić … to najpierw zacznij od sposobie przedstawiania sytuacji/problemu. PS - masz 15 lat że nagrywasz film dla “gimnazjum” ? Nie “hejtuję” cię, ale zastanawiam się w jaki wiek oglądaczy z YT celujesz.

Tak, paint. Błędy są celowe, mam słownik i mam photoshopa. Mam 16 lat. Lepiej poprawić opisy? I celuję raczej w gimnazjum, w końcu ta grupa wiekowa jest największa na youtube.

Spróbuj swoja zabawę od Gimpa - więcej zdziałasz i pomału nauczysz się korzystać z trudniejszych programów.  Popełniając błędy językowe ukazujesz swoja osobę jako nieuka i osobę “głupią”. Niech opis będzie krótki zawierający konkrety a nie wulgaryzmy tupu “wyrywanie dup”, no chyba że chcesz mieć więcej negatywnych komentarzy czy zgłoszeń filmiku niż pozytywnych opinii o nim.

Celujesz w gimnazjum ? To celuj i trafiaj. Dodawanie HIT przy filmiku raczej odstrasza niż zachęca - wygląda to na SPAM. Teraz inny temat - co chcesz im przekazać ? Jak znaleźć dziewczynę, otworzyć butelkę coli, jak podnieść dropsa ? Nie obraź się, ale myślę iż gimnazjum w Polsce nie jest tak głupie by miało oglądać poradnik na YT … Może jakiś konkret napiszesz - co chcesz osiągnąć filmikami ?

To raczej takie pośmianie się z głupich sposobów na podryw. wiem że one nie działają. Oglądałeś film?

Oglądałem do pierwszej minuty, resztę odpuściłem bo nie warto oglądać. 

obejrz do końca, btw. właśnie takie problemy mam. Jak utrzymywać uwagę widzów żeby nie chcieli wyłączaćfilmu po minucie? nie umiem zaciekawić od początku ale “rozkręcam się” w przemowach dopiero od połowy filmu. Jakaś rada?

Napisz sobie punkty co masz zamiar opisać i to wypunktuj, Naucz się wymawiać też nowe słówka i wyrażenia, gdyż ze “slangiem” młodzieżowym daleko nie zajedziesz. 

Chcesz przykuć ich uwagę - daj coś innowacyjnego, a nie wstawki painta w trakcie filmiku …  Pooglądaj w pracy kilku bloogerów na YT - nie będę podawał przykładów bo jest ich tutaj masa. Potem zastanów się o czym chcesz pisać i ciągnij ten temat. 

Może podejdź inaczej.

Zainteresuj się jakimiś tematami, a PRZY OKAZJI rób filmy. Gdy będziesz robił z odwrotnym nastawieniem - czyli chcesz mieć filmy, dlatego szukasz tematów - to polegniesz.