Poczta długo się otwiera - jaka przyczyna?

Witam

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale, jeśli nie to proszę o przeniesienie. Problem jest taki, że od jakiegoś czasu poczta strasznie wolno mi się otwiera. Na interii mam dwa konta, jedno, które używam rzadziej otwiera się normalnie, szybko (2-3sek.), natomiast drugie z którego korzystam na co dzień, otwiera się strasznie wolno (5-7sek.), czym to może być spowodowane? Dodam jeszcze, że samo działanie poczty czasem jest wolniejsze niż dawniej, długo wysyła się wiadomość, długo przenosi się do koszta, itd.

Pozdrawiam

Sokrates1906 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Jaki system? Jakiej przeglądarki używasz? Czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarek, ich historii i ciasteczek, to taka częsta potrzeba. Też trzeba wziąć pod uwagę, na ile dodatki spowalniają przeglądarkę, a nawet to, ile ma się RAMu i ile zajmują uruchomione przeglądarki. Pozostają jeszcze jakieś updatery w autostarcie i spowalniające toolbary. Śmiało możesz użyć bezpiecznego programu JetClean. Jedyne zmiany ustawień można dokonać klikając w ustawienia, następnie w listę ignoruj, potem kliknąć w ciastka przeglądarki i z prawego okienka przenieś wszystkie na lewą stronę. Zwykle, niektóre ciasteczka się zachowuje, ale przy błędach z prawidłowym wyświetlaniu jakiejś strony i tak trzeba ciasteczka usuwać. Innych ustawień nie ruszaj.

System Windows7, przeglądarka Firefox. Kompa staram się czyścić od czasu do czasu CCleanerem.Dodatki do przeglądarki to chyba tylko Adblock. Ciekawi mnie to czemu ta sama poczta, na tej samej stronie (interia), a taka różnica jeśli idzie o konta? Rozumiem, że przyczyna mogłaby leżeć w moim kompie, gdyby to się działo podczas logowania na oba konta, ale na jedno?

Sprawdź przy wyłączonym adblocku, to spowolnione konto na poczcie interia, czy się szybko otwiera. Jeśli otworzy się szybko, to usuń ten dodatek. Adblock potrafi blokować konta. Dużo lepszy w takim przypadku, może okazać się adfender, któremu zaznacza się polską listę do blokowania i nie będzie dodatkowo obciążał firefoxa, także będzie działał na internet explorer i na paru innych przeglądarkach.