Poczta działająca w tle


(BKraj) #1

Mam problem odnośnie poczty działającej w tle. Jak wchodzę w Ustawienia » Prywatność » Aplikacje w tle... powinienem mieć - teoretycznie - pocztę (tę wbudowaną w WIN10), tak aby wyskakiwały mi powiadomienia, a poczta włączała się przy uruchamianiu systemu automatycznie... Tak powinno być, ale niestety nie mam tam opcji poczty. Czytałem wszędzie, że to jest problem którego MS jest niby świadom etc. (robiłem research, ale nic nie znalazłem... może słabo szukam - jak coś to sorry). Ale zero pomocy, nic...

 

Czy jest może jakaś metoda, którą można zastosować, aby korzystać w pełni z dobrodziejstw poczty? Sprawdzanie maili w czasie rzeczywistym jest dla mnie ważne, a chciałbym to mieć zintegrowane z systemem - nie korzystać z rozszerzenia do przeglądarki...

...

Tak to u mnie wygląda:

 


#2

W opcjach “Poczty”, masz włączoną opcje “Powiadomienia”? http://zapodaj.net/196d691b60836.jpg.html


#3

http://poptray.org/index.php


(BKraj) #4

Tak - mam.

Powiadomienia i wszystko wyskakują, ale… muszę pocztę odpalać za każdym razem przy starcie systemu, a po jakimś czasie sama wchodzi w stan uśpienia - więc ponownie trzeba wywoływać, aby powiadomienia w tle były wywoływane. Chciałbym, aby non stop działała w tle przy starcie (a za tym idzie właśnie odznaczenie poczty w  Ustawienia » Prywatność » Aplikacje w tle) tylko, że tam nie ma poczty… a powinna być.

 

@Helix: Widzę, że to programik a’la “skrzynka bogiego” - stary i sympatyczny - jak się nie uda to będzie to dobra alternatywa. Dzięki.

Beztytułu.png


#5

Pozostaje napisać w “Opiniach systemu Windows” i czekać, aż M$ zainteresuje się, że w “Prywatnościach” nie ma “Poczty”, która jednak powinna być dostępna. 


(BKraj) #6

http://imgur.com/oAeBSpR

O to chodzi? Miałem “ostatnie 7 dni”, zmieniłem na “dowolny czas”, może pomoże.


#7

Tak, o to też chodzi. U mnie poczta w ten sposób działa prawidłowo.