Poczta elektroniczna - gdzie?

Właściwie - hotmail podobnie jak GMail nie jest pewną opcją - obie usługi podlegają amerykańskiemu prawu, a co za tym idzie na podstawie Patriot Act jesteśmy inwigilowani.

W takiej sytuacji najpewniejsi są chyba europejscy dostawcy tego typu usług.

Malcolm , najlepiej u siebie na starym komputerze zrobić, albo u hostingodawcy.

I najlepiej nie w Stanach, bo każda firma ma tam obowiązek dzielenia się info z władzami.

  1. Czy opłaty za energię nie wyjdą mnie drożej niż mail na jakimś dobrym hostingu?

  2. Jaki komputer bylby do tego potrzebny? Podzespoly - jak bardzo stare mogą być?

  3. Polecasz jakiś hosting?

  1. Nie.

  2. Dowolne. Byle dało się na tym zainstalować Linuksa, lub Windows (Linux może być w trybie tekstowym).

  3. W Polsce są drogie hostingi. Spróbuj porównać oferty. Warto szukać poza granicami.

Pytam o rodzaj komputera - ponieważ mam starego laptopa, ale wiem, że były z nim problemy z linuksem - pewnie jakiś problem z zarządzaniem energią. Z zainstalowanym windowsem laptop ten może chodzić non stop na linuksie w ciągu 40 minut się przegrzewa i wyłącza.

Jakie parametry lapka?

http://cokupic.pl/produkt/Acer-Aspire-5 … productNav

To nie jest taki stary laptop :wink: Myślałem, że chodzi Ci o coś na Pentiumie MMX.

Próbowałeś jak działa na nim Ubuntu? Jeżeli chodzi o Windows, to słyszałem tylko o jakimś Krasnalu i dalej Ci nie pomogę.

Tak - Ubu podobnie jak Mint - sypie sie. Laptop sie wylacza.

Orientujesz sie ile taki laptop pobiera prądu, bo może jednak okaże się, że lepiej wykupić hosting… Faktem jest, że ciężko znaleźć coś w konkurencyjnej cenie - jedynie HOME.PL m ktorego maile sa domyslnie przez niektore serwery traktowane jako SPAM.

Laptop pobiera malutko prądu. Wydaje mi się, że ten będzie pobierał ze 30W w spoczynku.

Hosting ma tą zaletę, że nie musisz się w ogóle znać.

To niewątpliwie jest jakaś zaleta - poza tym nie powinien paść ot tak.

Jestem pewien, że sporo osób, do których będę zmuszony pisać korzysta z GMail, a ten właśnie przerzuca pocztę HOME do spamu…

Płatne konto na onet czy wp? Wydaje mi się średnim wyjściem, bo uważam, że jeśli już płacić za e-mail to firmie typowo zajmującej się hostingiem.

Jak płatne, to raczej na onecie.

A uważasz, że płatne konto na onecie jest dobrą alternatywą dla własnego hostingu?

Jeśli się nie znasz.

Jeśli masz swój serwer, to wszystko masz pod kontrolą. Instalujesz jaki chcesz filtr antyspamowy, itd.

A ja będę oryginalny i polecę ci pocztę mail.opera.com. Wygląd bardzo estetyczny, wszystko szybko chodzi, poczta leciutka, bez zbędnych bajerów, adres wygląda twojanazwa@myopera.com. Działa dopiero od 7 sierpnia i jest w fazie beta, mimo to już jej używam i IMHO jest bardzo dobra. Wcześniej używałem gmaila, ale zaczęły przychodzić dziwne wiadomości typu powiększ penisa, później używałem hotmaila, ale strona mobilna słabo wyświetlała się na mojej Nokii i było trochę spamu, były też problemy z Operą na komputerze, często wyłączała się przy wchodzeniu na hotmaila, właśnie wtedy znalazłem pocztę mail.opera.com i z nią zostanę chyba na długo, IMO jest idealna

Dodane 12.08.2011 (Pt) 11:59

A ja będę oryginalny i polecę ci pocztę mail.opera.com. Wygląd bardzo estetyczny, wszystko szybko chodzi, poczta leciutka, bez zbędnych bajerów, adres wygląda twojanazwa@myopera.com. Działa dopiero od 7 sierpnia i jest w fazie beta, mimo to już jej używam i IMHO jest bardzo dobra. Wcześniej używałem gmaila, ale zaczęły przychodzić dziwne wiadomości typu powiększ penisa, później używałem hotmaila, ale strona mobilna słabo wyświetlała się na mojej Nokii i było trochę spamu, były też problemy z Operą na komputerze, często wyłączała się przy wchodzeniu na hotmaila, właśnie wtedy znalazłem pocztę mail.opera.com i z nią zostanę chyba na długo, IMO jest idealna

Jak sioe tam zarejestrowac? Nie widze przycisku…

Wysłałem ci już wiadomość :slight_smile:

Gmail mam że względu na IMAP i Androida. Pozatym mam tlena bez reklam, jako jedyny pozwolił mi wysłać plik 70 MB na słabym laczu. Poza tym masz darmowy komuniktor z szyfrowania wiadomościami (bazuje w końcu na XMPP)

Ja również używam tlen.pl(o2). Reklamy co prawda są, ale jest ich niewiele.

Ja płace jakieś grosze za brak reklam. Bo przedtem to były 2-3 na dzień (tak z 2-3 lata temu).