Poczta elektroniczna - gdzie?

Witajcie.

Nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat.

Gdzie najlepiej założyć sobie konto poczty elektronicznej? GMail? Onet? WP? O2? A może najbezpieczniej wykupić hosting i utworzyć sobie na nim pocztę?

Co jest wyjściem najbezpieczniejszym? Nie zamierzam trzymać na poczcie żadnych wrażliwych danych, ale przyszedł dzień, gdy postanowiłem założyć konto, o które będę dbał tj. regularnie je porządkował itd.

Pytanie gdzie?

Ja polecam GMail, dużo miejsca jest i za darmo. Hosting specjalnie dla poczty wg mnie nie ma sensu bo trzeba płacić, chyba, że jakaś np firmowa strona+poczta to wtedy.

GMail lub Hotmail moim zdaniem są najlepsze.

Jeśli na jakimś portalu to wybierz płatną opcję, bo inaczej zamęczą Cię reklamami. Polecam Onet (sam korzystam), lub Wirtualną Polskę. Koszt opłaty niewielki, a spokój masz 100%.

Na gmailu za darmo masz wersję bez żadnych opłat i z jednym z najlepszych filtrów antyspamowych.

Zdecydowanie polecam opcję stary komputer + Linux + serwer poczty + ClamAV + Spamassassin. Tylko domenę musiałbyś wykupić. Ew. jakiś hosting.

Jeśli szkoda Ci kasy, to Gmail. Dużo miejsca, zero spamu (chyba, że zarejestrujesz się na jakiejś stronce z newsletterami ;).

GMail rzeczywiście ma świetny filt antyspamowy i jest darmowy - moje obecne poczty działają właśnie u wujka Google. Zastanawiam się czy przy tym pozostać czy poszukać czegoś innego.

Czy np. płatny onet lub wp będzie lepszy od darmowego GMaila? Lepszy tzn. bezpieczniejszy + równie szybki?

Miałem kiedyś pocztę na własnym hostingu - działała równie szybko, co GMail - wiaodmości dochodziły błyskawicznie - chciałbym taką szybkość zachować albo pozostając przy GMailu, albo wybierając płatną usługę hostingową lub typowo pocztową.

sunbeam96

Myślałem nad taką opcją, ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać - poza tym nie wiem jak wygląda to od strony technicznej? Komputer musi pracować 24/h ?

Jeśli nie stary komputer,a hosting to gdzie? Polecasz jakiegoś dostawcę? Miałem w linuxpl.com szybskie i stabilne serwery, ale jeśli chodzi o pocztę to cały czas jakieś śmieci dostawałem.

GMail ma tylko jeden minus - jest tam jakiś limit co do wielkości odbieranych i wysyłanych plików. Sama skrzynka jest pojemna, ale wysłać/odebrać można jednorazowo plik nie większy niż 25MB

Szczegóły: https://mail.google.com/support/bin/ans … nswer=8770

Dobry hosting - http://home.pl/hosting Ale taniej wychodzą serwery za granicą

Nie, płatny onet/wp/interia nie będą lepsze od darmowego Gmaila.

Co do poczty na własnym komputerze, powiem Ci, że to jest najciekawsza opcja. Ma wiele zalet.

  • masz wszystko pod kontrolą

  • możesz zainstalować jakiegoś spam killera

  • możesz wszystko sobie zmodyfikować

  • płacisz jedynie za domenę i prąd

  • komputer musi pracować 24/7

  • płacisz za prąd

  • konfiguracja poczty na Linuksie niektórym wydaje się trudna

Oczywiście serwer poczty możesz postawić również na Windows, ale taki serwer raczej nie będzie stał 24/7.

@ Ostatni Mohikanin Nie ufałbym tej stronce i limitom na niej podanym, bo u mnie przez gmaila spokojnie przechodzą załącznik +40MB.

Limity chyba zostały już dawno podniesione ale niestety nigdzie nie zostały odnotowane :wink:

Ja również polecam Gmaila, do codziennego użytku jest najlepsza, bezbłędnie wychwytuje spam, jest szybka i bardzo przejrzysta.

Kiedyś używałem kont na interii i onecie i powiem szczerze, że można się nerwicy nabawić z tymi reklamami. Ledwo co uprzątnąłem skrzynkę a tu za 5 minut 10 nowych reklam…

tylko gmail

z darmowych jakie używałem najszybciej dochodziły maile na onecie i jej sie trzymam pomimo setek reklam :cry: . Gmail jest fajny bo nie trzeba męczyć się ze spamem niestety kilka wysłanych do mnie wiadomości przepadło gdzieś bez śladu

Do tych osób, które polecają GMail… nie przeszkadza Wam trochę ten mechanizm czytania maili w locie przez GMaila i zbierania informacji o użytkowniku?

Wszyscy zbierają jakieś informacje, gdybym się bał to w ogóle musiałbym przestać korzystać z internetu :wink:

Być może są zwiększone, ale na pewno są. I wychodzi na to, że gdzieś właśnie między 40 a 50 MB, bo jakoś w zeszłym miesiącu wysłano mi załącznik nieco ponad 50 MB i nie dotarł. Szkoda, że nie ma w GMailu takiej opcji, która by informowała o wysłaniu takiego “za dużego” maila.

Nie.

musisz dostać zwrotkę, że załącznik jest za duży i nie może zostać dostarczony bądź został pozostawiony na serwerze.

Przynajmniej u mnie tak jest :slight_smile:

mPiter - nie dostałem żadnej informacji o niczym; e-mail wysłany był prawidłowo, bo na inne konto dotarł natychmiast.

Co do prywatności poczty w Gmailu

http://www.dobreprogramy.pl/Google-w-sa … 27146.html

Od kilku lat korzystam z Hotmaila - z ręką na sercu mogę go polecić. :slight_smile: Przesiadłem się z Gmaila i nie żałuję.

Hotmail tylko i wyłącznie, firmie Google po ostatnich doniesieniach jakoś mniej ufam :slight_smile: