Poczta email

Poszukuję programu który przepuszczał by pocztę e-mail tylko w języku polskim. Chodzi o zablokowanie dokuczliwej poczty w innych językach. Już jezeli ma być spam to wolę tylko nasz rodzimy - polski.

Nie ma chyba takiego programu, który blokowałby wiadomości w innych językach. Można tylko zablokować adres nadawcy

Podobno Norton Internet Security ma taką opcję. No ale nie mam jak sprawdzić gdyż używam Kasperski AV i nie mam mozliwości zamienić na inny.

W walce ze spamem najlepszą metodą jest zmiana adresu emalii. Najlepiej na taki gdzie mają filtr anty spamowy.

Dodatkowo w programie pocztowym mam ustawione podgląd wiadomości. Jak mi coś nie pasuje to go usuwam/ nie pobieram.

Żaden dodatkowy program nie jest mi potrzebny.

http://studentnews.pl/serwis.php?s=97&pok=2855

No i jeszcze używam :

http://www.pookmail.com/

Tak, ale zależy mi na obecnym adresie e-mail. Ale przy 20-30 wiadomosciach dziennie od zachodniego dostawcy ten sam tekst wiadomosci a adres przy kazdej inny to podgladanie wiadomości czy odczytanie ich to prawie tak samo czasu zajmuje.

Zastosowanie do programu pocztowego wtyczki antyspamowej, która “uczy się” rozpoznawania spamu skutkuje między innymi tym, że po kilkakrotnym zakwalifikowaniu jako śmieci maili w języku angielskim, kolejne maile charakteryzujące się podobnymi słowami są odrzucane. Osobiście korzystam z programu The Bat! z wtyczką “Bayes Filter Plugin” i (mając wcześniej problem podobny do Twojego) obecnie praktycznie żaden spam w języku angielskim do mnie nie dochodzi.

Ja sprawdzam nie co zawiera emalii , tylko od kogo -adres nadawcy.

Ps.

Nie widzę problemu aby podać mowy adres . Niech mają dwa adresy do korespondencji. Stary nie kasuj . Jak będą uparci to nic nie poradzisz. Powiedz że stary będzie działać powiedzmy jeszcze 2 tyg.

Niech się przyzwyczają.

Zresztą takie coś jak pisze sdar mam na onecie .

Jeżeli używaz Otlock Express to bardzo dobre rezultaty daje zastosowanie filtru. Narzędzia–>reguły wiadomości–>Poczta. Filtr ten przenosi wszystkie maile zagraniczne do folderu:Elementy usunięte ale można tak ustawić, że bedą od razu kasowane. Mój filtr wygląda tak i sprawdza się znakomicie

Zastosuj tę regułę po przyjściu wiadomości

Kiedy w polu Od zawiera „.com” lub „.net” lub „.biz” lub „org” lub „.uk” lub „barco” lub „.ru” lub „info” lub „.it” lub „.by” lub „.nl” lub „.fr” lub „.be” lub „.ws” lub „.tv” lub „.at” lub „.hu” lub „.de” lub „.ch” lub „.ca” 

    lub Kiedy w polu Do zawiera „unlisted-recipients” lub „.net” 

Przenieś ją do Elementy usunięte

Podobnie jak w Thunderbirdzie… mozna to wszystko szybko i łatwo zrobic…

w sumie Thunderbird ma zaimplementowany filtr antyspamowy (bodajze filtr niechcianych wiadomosci to jest) -> wystarczy go tylko wlaczyc…

inna sprawa sa filtry dla wiadomosci - podobnie jak w ołtluku :stuck_out_tongue:

PZDR

Jeśli chodzi Ci o walkę ze SPAMEM to załóż sobie skrzynkę na serwisie gdzie mało go rozsyłają (np. Gmail). Mogę Ci wysłać zaproszenie!

Pozdrawiam

:smiley: Właśnie wszedłem po ponad pół roku na konto kolegi które zresztą mu sam zakładałem i jak widzę on nie wchodzi wcale bo prawie w ogóle nie siedzi przy kompie i co :o

SPAM - 127 wiadomości :mrgreen:

Trochę dziwne bo ja nie dostaję żadnego spamu :lol:

Polecam jednak Gmail, o2 z filtrem antyspamowym i Thunderbirda.

Więc zrobilem to tak: polecono mi MailWasher Pro. Super program - duzo mozliwości selekcjonowania spamu. Szkoda ze nie ma polskiej wersji jezykowej. Poszedlem jednak po linii filtrowania jezyka EN. Filtr mial domyślne zatrzymywanie języków -chiński, koreański i japoński. Wzorując się na tych ustawieniach dorobiłem sobie jezyk angielski. Trochę musiałem poszukać code-page angielskiego, ale google pomogly. Na razie od dwoch dni calkowity spokój - przychodzi tylko poczta polska. Po angielskiej ani śladu, jest usuwana już na serwerze ido komputera nie dochodzi. Może to przypadek że nie dochodzi, ale myślę że zrobilem wszystko dobrze.