Poczta Evolution skasowała e-maile. Jak je przywrócić?

Witam,

jestem poczatkujacym uzytkownikiem Ubuntu, mieszkam rowniez poza granicami kraju i nie mam mozliwosci zmiany stylu jezyka, wiec sorki za bledy w pisowni i za meczarnie jakia przejdziecie odpowiadajac na moje pytania…

Otoz wczoraj zaczalem korzystac z Evolution mail w Ubuntu - konfiguracja byla dosyc prosta (i to mnie martwi ;)), jednak dzisiaj rzucilem oko na strone domowa mojej skrzynki. Jak sie zalogowalem wlosy mi sie zajerzyly - gdzie kurde sa moje mail!? No tak nie pomyslalem o tym ze Evolution zamiast skopiowac maile po porstu mi je wytnie i wklei.

Pytanie jest wiec takie: jak je odzyskac - jak je wkleic na nowo do mojej starej skrzynki, no i oczywiscie jaka opcje zaznaczyc w Evolution, zeby pracowala na kopi maila a nie na orginale kasujac ja ze skrzynki macierzystej?

Nie da się “wkleić”, musisz je wszystkie wysłać sam do siebie.

Co do ustawienia to nie podam konkretnego opisu ale musisz poszukać w opcjach ustawienia w rodzaju “pobierając maile usuń je z serwera” lub “pozostaw kopię maili na serwerze”…

Korzystasz z przestarzałego już POP…

Sprawdź, czy Twój usługodawca pocztowy (tam gdzie masz meila) nie umożliwia wykorzystania IMAP, który ma więcej możliwości.

A co do POP:

Edycja -> Preferencje

i wybierz swoje konto, kliknij “Edycja”. W karcie “Opcje odbierania” zaznacz “Pozostawienie wiadomości na serwerze”.

W sumie to nie jest błąd programu, bo POP był tak zaprojektowany, że się pobierało wszystko na komputer i nic się nie przechowywało w skrzynce.

Teraz, gdy mamy duże lub nielimitowane konta, często traci to sens.